Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csodasövényt (turkesztáni...

Csodasövényt (turkesztáni szil) hogyan kell ápolni, hogy jó sűrű legyen?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusában ültettünk 400 db csodasövényt(turkesztáni szilt) V alakba. Nyár végére meg is nőtt szépen 1,5-1,6 m magasra, amit kora ősszel visszavágtam kb. 20 cm magasságig. Mostanra már elég szépen burjánzik, sűrűsödik. Azt szeretném elérni, hogy ,,átláthatatlan,, legyen a sövény. Hányszor kell megmetszeni az idén? Jól tudom, hogy kétszer? Nyár közepén majd ősszel? Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy van egy rész, ahol elég lassan nő a többihez képest(pont a szomszédok fele :)), van erre valamilyen tápanyag aminek hatására jobban elősegíti a növekedését?



Köszönöm!


2015. máj. 14. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahol kevesebb vizet kap, ott nő lassbban, de elképzelhető, hogy más a föld ott, kevésbé tartja meg a vizet. Azt a részt öntözd többet.

Szerintem 2 metszés kevés lesz, én legalább 4 metszést tervezek még az idén, hogy sürű legyen. Még ha vesztek is egy évet, inkább sürű legyen, mint kopaszos magas.

Ha megnő a kivánt magasságura, akkor sokkal kevesebbet fogom öntözni.

2015. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudtok rá ajánlani valami tápoldatot, amit akár a levelén vagy gyökérén keresztül tud felszívni és megindítja annak a résznek a növekedését?
2015. máj. 19. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!