Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkorára kell visszavágni a...

Mekkorára kell visszavágni a csodasövényt most tavasszal?

Figyelt kérdés
Tavaly márciusban ültettem, azaz most egy évesek. Ősszel visszavágtam őket max. 80 centisre. Kérdés: most tavasszal is vágjam őket vissza, mielőtt elkezdenek hajtani? Mennyire?

2013. márc. 6. 14:01
 1/7 anonim válasza:
Mi most hétvégén ültetjük el őket...de jól utána olvastunk a dolgoknak. Első tavasszal 10-15 cm-re kell lemetszeni őket. Szerintem most tavasszal vágd őket vissza úgy fél méteresre ,hogy tovább sűrűsödjön, és akkor idén már el fogja érni a 1,5-2 métert is, és így talán még sűrűbb lesz. Tápoldatot ha vettetek hozzá az látványosan segítette a növekedését?
2013. márc. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vettem hozzá. Egyrészt jó minőségű a földünk, másrészt ez szinte dudva, nem egy igényes fajta. Szerintem felesleges arra költeni.
2013. márc. 22. 11:06
 3/7 Hortobagyi ***** válasza:
Ne siess vele megéri. 2 évig légy türelemmel. Kiültetted, 30 cmt. Egy évben 2x vágd vissza. Tehát kiültetted, 40cm re visszavágod. Hat hónap múlva 50 cm. Hat hónap múlva 60 cm. Hat hónap múlva 70 cm és 80 cm. Most már hagyd békén. Én sorba ültettem, 30 cm távolságokra. Mostanra erős karvastagságú, 6 m magas, sűrű, Por, zajfogó. 40 m hosszan ültettem bem a mostani szélessége 3 méter, beláthatatlan. Nagy gondban vagyok Vissza kellene nyesni 6 m-ről 3 m magasra. fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá.
2013. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hortobagyi ***** válasza:

Ui. Nem létezik soványabb föld mint az enyém. Nem kell oda semmi műtrágya. Akkorára fog nőni hogy nem is bírsz vele.

Majd szerezned kell egy magassági láncos-fűrészt, mert annyira megnő. Talajra igénytelen.

Még egyet. Annyira életre való növény-fa-cserje. Pozitív kisugárzása van. Ott üldögélsz majd a 6 méteres sövény árnyékában, és meglátod, milyen nyugalmat, derűt, életerőt, jókedvet sugároz környezetednek, hogy most talán még el sem hiszed.

Vigyázz! Irigyeid lesznek. Mert a szomszédod kőkerítést csináltatott a buta. Kőkapuval. Nyáron izzad, belesül, olyan a kertje mint a szauna. Mikor rájön hogy mekkora butaságot csinált. Míg, te pár ezer forintból kellemes klímát varázsoltál kertedben. Elemészti a méreg, és haragudni fog rád hogy te mindig kinn vagy a csodasövény körül. Ő meg a lakásába menekül, járassa a klímát, amitől aztán az ízületi gyulladás elgyötri.

2013. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki már tapasztalt, át lehet ültetni pár évesen a sövényt máshova?Bocsi az offért.
2017. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hortobagyi ***** válasza:
Utóirat. Pár év telt el azóta. Nekem nem jött be a csodasövény. Egy ültetvényt a ház előtt hagytam 11 évvel azelőtt. 11 év alatt 14 méterre nőtt. és 30-35 cm vastagságra. Ahol csoportosan ültettem, most fogom 3. szor visszavágni. azaz 7 m ről 2 méter magasra. 5 méter szélességét pedig 2 méterre vágom vissza. Bajom van vele. Sok bosszúságot okoz. Ki tud tanácsot adni? Hogy lehetne kiirtani? És ugye 2-3 évente meg kell ismételni a visszavágást. T. illik Villanyvezeték alá ültettem a drágát. Mikor megvettem, azt mondták, 3-4 méternél nem nő magasabbra. 30 méteres a csoda telep hossza. Egyik ismerősöm visszavágta tövig. Még jobban nő...
2019. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki kell vagni,vagy kiasni...
2019. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!