Kezdőoldal » Otthon » Kert » A piros levelű madársóska...

Elektromann kérdése:

A piros levelű madársóska tényleg eltűnik a télen?

Figyelt kérdés
A [link] oldalon található madársóskáról lenne szó. Van pár a kertben, és azt szeretném megoldani, hogy zöld levelű társával együtt elszaporítanám, és valamilyen mintázattal kialakítanám a területet. Ezzel a füvet szeretném felváltani, így egyrészt nem kell füvet vágnom, másrészt szépen nézne ki a pázsit. Nagyon csúnyának találom a füvet, miután levágtam, de ha nem vágom le, akkor az a baj, hogy nagy a fű :S

2015. máj. 16. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A madársóskák visszahúzódnak télre, és szerintem mintát nem nagyon tudsz belőlük kialakítani, mert öntörvényűek, a következő évre már nem látszana semmi a mintából. Ha gyep helyett szépet akarsz, tudom ajánlani a kis meténget, örökzöld talajtakaró, igénytelen, és tavasszal millió virággal díszít.
2015. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez egy fake kérdés? Van olyan ..., aki ezt az utálatos, kiirthatatlan gyomot szaporítani akarná? Le kell gyomirtózni, amint meglátja az ember. Gyökérről is kihajt, ha csak lekapáljuk a tetejét, a szétrepkedő mag meg belevágódik az ember szemébe, és kikel mindenhol a kert széltében-hosszában.

A levele nem fagyálló, a gyökere telel át.

Lehet kapni gyephez való lóheremagot, ha nem vágja mélyen az ember, akkor ez viszonylag jól néz ki nyírás után is.

2015. máj. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, megpróbálkozok a kis meténggel :)
2015. máj. 17. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!