Kezdőoldal » Otthon » Kert » Madársóska Madársóska Szervusz...

Hhbb kérdése:

Madársóska Madársóska Szervusztok! Mi lehet az oka annak, hogy ez a növény így megnyúlik? Ez egy természetes folyamat? Vagy a szobai klíma nem megfelelő neki? Esetleg átültetésre szorul?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jan. 19. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nagyon kicsi neki a cserép, és a föld, át kellene ültetni egy egy kicsit nagyobb(nem sokkal) cserépbe. Nem kevés a fény? Olyan, mintha az után "mászna" akkor szoktak így viselkedni.
2015. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szobában természetes, hogy megnyúlik.

Még ablak előtt is csak fele fényt kap, mint ha szabadban lenne. Ehhez párosul egy magas hőmérséklet, ami növekedésre ingerli.

Én ezt télre mindig visszahúzódtatom, és a pincében tartom tavaszig. Akkor megy kintre.

2015. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először déli fekvésű ablakban volt. Viszonylag gyenge téli napfény érte, de nem szerette azt a helyet, mert a szárai, szirmai leginkább kókadtak voltak, és nem nőtt.

Aztán áttettem egy északi fekvésű ablakba, és úgy látszott jól érzi magát, viszont itt meg hirtelen elkezdett megnyúlni. Körülbelül másfélszer másfélszeres méretű az ablak, és még mellette van kettő ugyanilyen, de lehet, hogy ezek sem biztosítanak elegendő fényt.

Újévre kaptam, ebben a valóban kis cserépben, és mintha tőzeges földben lenne. Több hagyma is majdnem teljesen kilóg a földből. Nem tudom, hogy ez természetes -e vagy rossz; azt sem, hogy ilyenkor át kell -e ültetni, vagy csak tavasszal szabad, vagy inkább pincébe kellene rakni.

Mivel két verziót is kaptam, meg tudnátok mondani, melyiket tanácsos inkább választani?

2015. jan. 20. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Szobában nem jó.


Sötétben 0-10 fokon lehet tárolni.

Nagy ablakos déli szobában 10-15 fokon is.

Melegebb helyen megnyúlik, legyengül tavaszig.

2015. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát mindegy, ha már nincs teleltetve, akkor tartsd bent tavaszig, akkor tedd ki szabadba, majd hoz szép új leveleket. (Szoktatás szükséges, pl. félárnyékban, nagyobb növény alatt, mert egyből napra téve megéghetnek a levelei.)

Jobb lenne déli ablakba tenni. A kókadás valami más miatt lehetett, talán víz állt alatta és részleges gyökérrothadás lépett fel, mert szabadban, 35 fokban, full napon se szokott baja lenni.


Minden növényt át lehet ültetni növekedés közben. Ha most is aktív, hozza az új leveleket, akkor nyugodtan. De szerintem nem sürgős, kibírja tavaszig. Esetleg egy kis tápoldatot adhatsz neki, de ne túl sokat, mert az még gyorsabb növekedést okozna, ami bent nem jó.

2015. jan. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értettem. Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2015. jan. 21. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!