Kezdőoldal » Otthon » Kert » Burgonyát hányszor lehet...

Burgonyát hányszor lehet bogár ellen permetezni?

Figyelt kérdés

Olyan értelembe kérdezném hogy azt tudom hogy mit hányszor engedélyeznek és csak annyiszor szabad. Ha váltom a hatóanyagot az jó ? Mert azt hallottam ha már háromszor van rovarölőzve az megérzik a krumpli ízén. Igaz ez ?? Vagy hadjam az egészet már nem kell vele foglalkozni?

Mert eddig volt időm összeszedni őket meg elnyomni a petéket, meg ami kikelt azokat is kinyírtam kézzel. de már nem lehet belemenni bogarászni kétszer feltöltöttem gyönyörű szép, De annyi bogár van az éven hogy az nem igaz, gyenge volt a tél. Olyan 220 NM-en van és már az elmúlt egy hónapban kb 6000 darab bogarat szedtem össze és nem tudom mennyi petét nyomtam el. DE ígyis van amit nem venni észre. No meg a szomszédnak is úgy jött ki hogy pont szinte csak a kerítés válassza el és ő nem szedi így és már nem is sok minden van belőle.



2015. máj. 27. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tavaly 3-szor elég volt permetezni, azelőtt meg vagy 6-szor, ez sok mindentől függ egyébként.Én sose éreztem még meg az ízét!


Váltani kell a hatóanyagot mert rezisztencia alakulhat ki.

2015. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Permetezd le a burgonyát minimum kétszer,permetezés nélkül akár 70%-os termésveszteség is előfordulhat! Én már jártam meg mikor nem törődtem velük.

Védekezést akkor kell elvégezni, mikor a növények kb. 20%-án bogár, vagy 5-10%-án rágásnyom van.

2015. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én mindig összekötöm az általános permetezéssel, de néha a levél fonákján levő lárvacsomók megsemmisítésével is sok gondot megekőzhetsz. Azokra a permet úgysem hat.
2015. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat utánna is nézegettem a zöldkönyv alapján mi jó és kiszámolgattam a hektár átlag költséget hát egyes szerek igen csak nyomják a költséget :)

3. a kérdés alá leírtam hogy össze is nyomkodtam a petéket amiket megtaláltam, de azért ígyis előfordulnak van amék levélen nem veszem észre. De köszi neked is.

2015. máj. 27. 13:23
 5/14 A kérdező kommentje:

találtam egy olyat hogy Sumi-alfa kontakt szer hányszor alkalmazhatom??? Mert azt nem találom sehol

Mert pl a mospilan felszívódó és egyszer alkalmazható, Apacs feszívódó és kétszer alkalmazható.

És ezzel egészíteném ki még ha kell és meddig érdemes megvédeni a krumplit ?? Mert sokan itt faluhelyen mikor elkezd bogarasodni lenyomják kétszer egy hét különbséggel és utánna meg magára hadják hogy már nem permetezik többet.

Mert akkor ha lehet többször a kontaktot akkor felváltva a felszívódóval vagy egymenetbe és meddig próbáljam meg megőrizni a zöld felületet ?? és mikortól nem számít már ha felzabálják a kis mocskok??

2015. máj. 27. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Mospilant próbáltam tavaly előtt az jó szer,már a többi szert nem,nagyobb gazdaboltban tudják megmondani hogy melyiket ajánlják pontosan. Nekem tavaly a Decis>Actara>Karate nagyon bejött (3-szor permeteztem), tehát csak egyszer kapott felszívódó szert. Mikor már kezd elszáradni a szára de még zöld akkor már nem szoktam permetezni, hacsak nincs annyi rajta hogy nem lehet látni a bogaraktól a szárat...
2015. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát az aktarát kivonták a decist meg a könyv nem írja de köszi
2015. máj. 27. 16:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Tegnap vásároltam Actarát és hoznak még rendelésre, ha kivonták volna akkor szerintem nem forgalmazhatnák már... nekem tapasztalatom hogy egy actarás permetezés csökkenti a további kezelések számát.
2015. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért vonták volna ki a az Aktarát? Talán csak ott nem lehet kapni.Már folyékonyban is van .
2015. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát mikor rákérdeztem ez mondták meg próbáltam rákeresni és ezt adta ki: [link]
2015. máj. 27. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!