Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb 30 m magas fenyő enyhén...

Kb 30 m magas fenyő enyhén dőlve nőtt, ki kell vágni?

Figyelt kérdés
A kertemben egy luc fenyő hatalmasra nőtt de enyhén ferdén. Kertész azt mondja, hogy ki kell vágni mert veszélyes lehet ha jön egy vihar és eldől. Valóban ki kell egy enyhén dőlő fenyőt vágni?

2015. jún. 20. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég veszélyes, főleg télen sok hó esetén, nálunk pl. emiatt dőlt ki, még jó hogy nem a házra.


Láttam olyat hogy kb. a fát 10 méterig meghagyták, tehát az egészet nem vágták ki, így majd egy ág fog megindulni vezérhajtásként.

2015. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
A 30 méter kicsit túlzásnak tűnik, mert az egy 10 emeletes panelház mérete, jó az 20-nak is. Egyébként ha sok eső lenne és fellazul a talaj, jön rá egy szeles vihar, akkor tövestül kicsavarodhat. Ha meg 5 méteren belül van a háztól, a mozgás az alapot és a járdát is megrepesztheti és kezdődik az esztétikai probléma és a vízszigetelés sérülése. Ne sajnáld, több kár mint haszon.
2015. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak az alja ferde és feljebb már függőleges, az önmagában nem egy plusz veszélyességi tényező.

De olyan 15-20 méternél magasabb fenyőt ház közelében már nem szabad megtűrni, a fenyő magában állva könnyen kiborul gyökerestől egy viharban. Nem egyet láttam már a környezetemben. Akkor aztán visznek mindent, amit érnek.

2015. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ, hova dől. Ha a szomszéd udvarára, ahol a kisgyerekei játszanak, és ő panaszkodik miatta, akkor erősen el kéne gondolkozni rajta. Ha olyan helyre dől, ahol úgyse számít (pl. saját kerted füves része), akkor meg magánügyed, tetszik-e neked úgy ahogy van, vagy sem. Egyébként létezik olyan megoldás is, (komolyabb munka), hogy fix betonokhoz (ház, kerítés) vastag drótokkal kifeszíteni, ahogy villanyoszlopokat, vagy rádió-adótornyokat szoktak. Ha valaki félti a fáját a vihartól, megteszi. Ha meg nem tetszik a fa, kivágja.


Enyhén minden fa dől az uralkodó széljárásnak megfelelően. Ismervén az országunkban uralkodó favagdalkozási mentalitást, bizonyos embertípusok minden ürügyet megtalálnak rá, hogy kiélhessék effajta élvezeteiket. Ha nem ferde, akkor árnyékot vet, zörgeti a szél, pottyant róla a madár vagy áthullajtja a leveleit a szomszédba... Olyan ez, mint a bölcsességfog, meg a mandula. 10-ből 9 orvos rögtön ajánlkozik, hogy ő azt oly boldogan kikapná... Lehet, hogy itt most valóban súlyos a helyzet, ezt én nem tudom, de látatlanban a "10-ből 9" jut hamarabb az eszembe.

2015. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!