Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tarack (taracbúza) ellen mi a...

Tarack (taracbúza) ellen mi a leghatásosabb módszer, amivel ki lehet írtani? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Glialka 2% osan. Majd ha kell még egyszer megismételni
2015. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tapasztalatok alapján a gyomirtó vált be legjobban, ,erős tarack"fertőzés" esetén legalább egyszer ajánlott a gyomirtó. Geotextília+mulcs is bevált (kisebb területen) de azt mindenhol nem lehet alkalmazni+az drága megoldás is.
2015. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fű között van a kertben. Megpróbálom akkor a gyomirtóval.
2015. jún. 21. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
ok de akkor füved se lesz azt tudod ugye?
2015. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát azért kérdeztem, hátha itt jobban tudja valaki. Most nézem mintha mindkettő egyszikű lenne, azaz a tarack is és a fű is. Akkor mi a megoldás? Ha van egyáltalán .....
2015. jún. 21. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a fűszélén irtottam tarackot régen, a füvet letakartam meg tudtam oldani, a totális gyomirtó csak a zöld felületen szívódik fel, tehát ha megoldható akkor takard le a füvet, majd kitakarásnál is figyelni kell hogy ne csöppenjen a fűre.
2015. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó de azt nem írtad hogy fű között van. Gyomírtózd le két soron és vesd újra a füvet.
2015. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tarack is fű. Ennél fogva, gyepből kiirtani nem lehetséges. Hacsak nem húzogatod ki szálanként hetente a megjelenőket, mert akkor talán még az első hó előtt végzel vele.

A tarack érzékeny a glifozátra, de a gyephez használt füvek még érzékenyebbek, ezért ezzel csak úgy lehet dolgozni, hogy mondjuk foltkezeléssel kiirtod a füvet az adott részeken, és újraveted.

2015. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!