Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igaz lehet, hogy télire...

Igaz lehet, hogy télire érdemes az eprest fűnyíróval megnyírni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
tavaly nem vágtam le és nagyon csúnya volt az a sok elszárad nagy levél, most 3 napja levágtam én is kíváncsiságból nem tudom milyen lesz, még nem kezdtek az új levelek kifejlődni
2015. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem volt még korai (?) - az új hajtások még nem kapaszkodtak meg a földben (legalább is nálam).
2015. jún. 24. 10:23
 3/10 A kérdező kommentje:
Fűnyíróval vágtad? (azzal a toligálóssal?)
2015. jún. 24. 10:24
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem nem igazán jött be ez a levágósdi inkább tavasszal legerebjézem a szárazat de azis egy takarás neki télire mert tavaj felén kipróbáltam és tavasszal sokkal később indult meg azon améken nem volt takarás meg volt egy darab amit meg szalmával még pluszba lefedtem nah az volt legkorábban még kint hideg volt a szabadon hagyott meg se indult a szalmával fedett alatt meg más ott volt a gyönyörű szép új levélzet és hamarabb is volt rajta.

De kinek mi jön be. Meg nem biztos hogy csak emiatt volt az egész de nekem így mutatkozott. Így idén karni fogom már az egészet.

Amúgy ezt valahol a guglin találtam nem igazán hittem benne azért csináltam mintának és tényleg nem hülyeség.

2015. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja fűnyíróval, de én is csak azt a felét mertem amelyik már amugy is túl sűrűn volt és sok kicsi lett rajta ezért nem baj ha pár kipusztul,


a másik felén ami szép azon hagytam pár indát ami ha megerősödik sorba ültetem

2015. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tavaly véletlenül a szomszéd lenyírta az enyémet. Idénre egy darab sem maradt előle.
2015. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 : lehet, h. túl alacsonyra volt állítva a fűnyíró kése
2015. jún. 24. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem télre szokták, hanem letermés után, ilyen tájban, vagy kicsit később, július közepe felé. (Rokonék termelnek nagyban.) Utána őszig még szép és egészséges leveleket hoz.

Télre nem nagyon érdemes, mert ameddig el nem fagy, addig fotoszintetizál, ami segíti az áttelelést, meg egy kicsit a fagytól is védi a tövet.

2015. jún. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Télre nem szabad, letermés után kell levágni. Lényeg , hogy a sziklevelek ne sérüljenek /magasra állított fűnyíró/. A napfény sok mindent lerendez amit jövőre csak vegyszerezéssel tudnál lerendezni, pénzzel és munkával. Több az előnye mint a hátránya, ha lenyírod. Őszig szép egészséges leveleket fog hozni, az indák is lekötnek, és így megy a télbe.

Több évtizede így csinálom, nekem bevált.

2015. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2015. jún. 25. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!