Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ultrahangos vakondriasztó...

Ultrahangos vakondriasztó nektek bevált? Milyent érdemes venni? Napelemeset vagy aksist?

Figyelt kérdés
Széttúrja a vakond a pázsitomat. Minden házipraktikát kipróbáltunk, de csak ideig-óráig tartotta távol. Valami hatékony módszer kellene. Vélemények, tapasztalatokat megköszönök.
2015. jún. 30. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják az se és semmit. Rokonomnak ki kiborította a vakond a riasztóját.
2015. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem napelemes van és bevált. Sokan mondják, hogy kiborítja a vakond, meg ugyanúgy túr, de az én tapasztalatom az, hogy 3-4 hetet kell várni amíg látszik az eredmény, addig akár az is előfordulhat, hogy a tövében túr. Szerintem zavarja addig is, de idő kell amire ráveszi magát a távozásra.
2015. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amibe rartós rúdelem(ek) való!

Mégpedig azért,mert a vakond hajnalban,reggel korán a legaktívabb,és a napelemes(abban is tölthető akksi van)az addigra annyira lemerül,hogy egyszerűen nem szólaltatja meg a zümit(buzzert).

Én próbáltam a napelemesbe nagyobb m.amperórás akksit tenni,azt meg nem tölti fel a napelem,mert ahhoz + kicsi a felület,nem beszélve arról,hogy ha egy~két napon nem verőfényes idő van.


Arra valóban készülj fel,hogy vagy egy hétig még intenzívebben túr,hiszen a szakaszos riasztó/zavaró hangtól nem hallja a járataiba került férgeket,és ezért még jobban megy,mint a mérgezett egér. Majd csak ha nem sikerül a napi táplálékot megszereznie,akkor áll tovább.


Nem véletlenül mondják,hogy a konyhakertben a vetés/palántálás előtt 1~2 héttel kell beüzemelni. Én is sokat "kínoskodtam" vele,aztán "berágtam",pár ezerért vettem vakondhálót,felforgattam mindent,leterítettem,és utána bátran vettem a nagyon drága(majd'3,5k/kg)fűmagot-ímmár negyedik éve gyönyörködök az eredményben.

2015. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Napelemesről én is hallottam, hogy hajnalban nem hatékony.


Utolsó, akkor neked nem vált be az elemes sem? Így értelmeztem az írásod. Gondolom azért tettél le vakondhálót. Vagy tévedek?

2015. jún. 30. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen...vagy is nem vált be,a polcon van évek óta.

Hiába csináltam akármit,a sűrű locsolásra előjött a r...dék. Mivel mindig csak a felső 10~15 cm volt az igazán nedves,feljött a giliszták után.

A szomszédomnak viszont a konyhakertben nagyon bejött,igaz,hogy három is zörög a kb. 6m x 20m-s részen. Az igazsághoz tartozik,hogy vakond az nincs,viszont-mivel feketeföld-lóbogár annál több van...kell egy kiló Basudin,hogy maradjon is a palántákból valami.

2015. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Működhet az, hogy "kijelölünk" a vakodnak olyan területet, ahol zavartalanul tevékenykedhet, és mindenhol máshol zaklatjuk - így elég hamar rájön, hogy hol szabad működnie.


https://www.youtube.com/watch?v=DBD4BFqSCUA&t=49m35s


(Az előadó agrármérnök, egyetemi docens.)

2015. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Hát nagyon nincs olyan terület, ahol örülnék a vakondtúrásnak, ezáltal nem tudok neki olyan helyet sem biztosítani, ahol zavartalanul vadászgathat. Az igazság az, hogy a hócipőm tele van vele, akármennyire is védett állat.
2015. júl. 1. 11:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd kertjét kell kijelölni neki. :)

Én a veteményesben garázdálkodókat, mikor már 100E Ft kárt okoztak és nagyon ideges vagyok, drótcsapdával fogom meg.

2015. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából az bosszant, hogy a gilisztákat eszi, az van nagyon sok nálunk. Ide jár a fekete rigó is csemegézni, tele van a föld gilisztával. Csak a rigó nem tesz kárt, ellentétben a vakonddal. Egy család van (ha nem több), már egy kicsit megfogtunk, tegnap kijött a fűre miközben locsoltunk. Ma még egy, de azt nem tudtuk megfogni, gyorsabb volt. Venni kéne csapdát ......
2015. júl. 2. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!