Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány hektár szőlő szükséges...

Hány hektár szőlő szükséges ahhoz, hogy egy család jól tudjon élni belőle?

Figyelt kérdés
Most leszek 11. osztályos tanuló, és az egyetemen szőlés-borász mérnöknek szeretnék tanulni. A szőlőből bort szeretnék csinálni, majd ezt összekötni egy vállalkozással árulni a borokat. Sajnos nincs szőlőnk, szóval mindent a legelejéről kell kezdenem, de a kemény munka és a kitartás meghozza gyümölcsét:)
2015. júl. 6. 00:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem könnyű feladatot,célt tűztél ki magad elé .Nagyon sok összetevője van ennek,és rengeteg pénzt kell már előzőleg is befektetni .Aztán ott lesz még a legnagyobb kérdés ,lesz e piacom ahol értékesíteni is tudom .Nagyon sok buktatóval is szembe kell nézni .

Én részemről már most nagyon sok sikert kívánok ehhez a tevékenységhez is !

2015. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezzel az lesz a gond hogy nem nagyon tudcc venni majd annyit hogy tényleg eltartson mert nem nagyon adogatják el a szőlő telepítéseket, aztán meg hogy te saját magad a nulláról elkezd elég sok idő lesz meg nagy befektetés ráadásul nem is biztos hogy kapol engedéjt ilyen méretű telepítésre, mert pont néhány éve csinálták ki a szőlők nagy részét mert még fizettek érte ha kiirtotta a gazda és új telepítést nem engedélyeztek. Nem tudom kinek volt ez a műve de megcsappant rendesen a szőlő terület emiatt.

Hát szántóra azt mondják hogy kb 40 hektár kell hogy ellásson egy 5 tagú családot aztán lehetett kombinálni hogy kevesebb föld és álattartás hozzá de ez már régen volt mert tönketették a kicsiket sokan azt is abbahagyták és csak a nagy telepek maradtak meg igazán.

hogy konkétan szőlő mennyi kell hát ha jó fajta meg jó az éved vagyis bőséges a termésed nem kell tul sok hozzá néhány hektár de akkor azzal dolgozni kell rendesen.

Sok szerencsét.

2015. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!