Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mostanában lehet még ültetni...

Mostanában lehet még ültetni mentát vagy már csak a piacon való vétel lehetséges, illetve mennyire fogékony tártevőkre, tetvekre és egyebekre, azok ellen hogyan védjem?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ősszel ültesd el (mint az évelő növényeket általában). Mint minden illóolajokat tartalmazó növényt, ezt is elkerülik a kártevők.
2015. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ültetheted most is (kis növényt, nem magot), csak eleinte rendszeresen kell öntözni. A csigákon kívül nem nagyon van kártevöjük.
2015. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. júl. 7. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 1-2 hete ültettem, nem kell vele őszig várni.

Megveszed a kis cserepest kb. 300 ft-ért, és kiülteted.

De vigyázz, hova teszed, mert nagyon el tud terjedni, és kiszorítja a gyengébbeket.

2015. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak 2-3 növény kellene turmixba,üdítőbe,fűszernek
2015. júl. 7. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

melyik menta? a legfinomabba fodormenta, aztán az erősebb a borsmenta..


vigyázz, ha cserepest veszel, nem biztos hogy a viszonteladó tudja, melyik a fínom fodormenta.azt teszik a jobb rágógumikba.


a ment csak locsolást igényel. most megveszed a három cserepesz, aztán ha van hová kiültetni, csak gyönyörködnöd kell. a borsmenta kiírthatalan, és baromi szapora.

nálunk a kutya imád a borsmentában hemperegni. a fodormenta be van kerítve.


a lisztharmat megtámadhatja, de azt hagyd..

2015. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a szomszédtól kaptam fodormentát gyökerestől, nemrég ültettem el. Persze, hogy ültethetsz. Én is turmixba használom. :)
2015. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Levéltetű is rámegy néha, akkor le kell permetezni bármi tetűirtóval.

A menta bármit kibír, egy most leásott és megöntözött gyökérdarabból is lesz növényed. (Rendes helyen, nem nagy fa alatt.)

Ha a piacon veszel egy nagyobb növényt, szét is szedheted, hogy őszre nagyobb bokrod legyen.

2015. júl. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!