Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szántás nélkül tudok dinnyét...

Szántás nélkül tudok dinnyét és sütőtököt termeszteni?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam néhány ásónyomnyi földet kiveszek, bele egy kis műtrágya és a palánta, és ezt 2-3 méterenként, a teljes kert szántása rotálása nélkül. Ez működhet?

2015. márc. 4. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Kb az oldal közepe.

2015. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kabakosoknak elég, ha "fészekbe ülteted/veted. Másik módszer lehet, ha emelt fészket csinálsz neki, de úgy könnyebben kiszárad.
2015. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Örülök, köszönöm a válaszokat. Ez jó hír.
2015. márc. 5. 07:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak tavaly maradt el a szántás, akkor jó lehet.

Ha több évben is, de homoktalajod van, akkor is jó lehet.

De ha egy tíz éve nem szántott, nem trágyázott, gazos, letömörödött, levegőtlen kötött földed van, akkor már bizonytalan.

2015. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha építesz neki támrendszert és arra felfuttatod, a "füvet" meg nyírod működhet. mi így termesztettünk tavaly paradicsomot.
2015. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem cukkinival működött, az meg nem áll olyan messze a sütőtöktől. Elég agyagos, semmire való talaj van, ami sosem volt művelve, felszedtem egy ásónyom gyepet, leraktam egy magot, locsoltam, kihajtott, ennyi. Még csak nem is trágyáztam, és úgy is kihajtott 6-ból 5, és elég szépen hozták a cukkiniket (amíg a rohadt meztelencsigák szét nem rágták őket). Hát ennyi a tapasztalatom a témában, nem sok, de hátha segít valamit.


A szántás egyébként közel sem annyira fontos, mint mondják. Újabban már az terjed, hogy nem is szabad minden évben szántani, mert a talaj felső rétegeiben élő mikrobákat bekevered az aljára, amiből kell pár hónap, amíg regenerálódik a talaj. Helyette azt hiszem tárcsázni szoktak csak, az nem forgatja alá úgy a földet, mint a szántás.


További alternatíva a folyamatos mulcsozása a területnek pl szalma mulccsal. Azt mondják, hogy az a világ nyolcadik csodája, mert nem nő meg alatta a gaz, a bomlása trágyáz, öntözni sem kell annyit, mert nedvesen tartja a földet, permetezni sem kell annyit, mert nem veri fel az eső a sarat, meg vele együtt a gombákat, és talajmunkázni sem kell. Hát nem tudom, egyelőre csak néhány ágyásnál próbálkozom vele idéntől, hátha. Videon láttam olyat, aki nagy területen csinálta. A tökhöz nem hiszem, hogy szükség lenne rá, mert az a leveleivel úgyis eltakar mindent.

2015. ápr. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!