Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kaktuszomat hirtelen kitette...

A kaktuszomat hirtelen kitettem a napra, és megfehéredett. Mi tehetnék, vegyem be? Mi lehet az a fehér folt.

Figyelt kérdés
Már többször volta ilyen fehér foltok rajta, olyankor priccoltam körömvirág teával, mert azt hittem gomba, és helyrejött. Most viszont arra gyanakszok talán a hirtelen nap miatt lehet.

2015. júl. 21. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy milyen fajta a kaktusz, de nekem mind kint van a tűző napon, pár fajtát valóban félárnyékos helyre javasolt tenni, de nekem pl. nap miatt ilyen baja még nem volt,valami más lehet az de kép nélkül még nehezebb megmondani.
2015. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet napégés, amikor elhal a bőrszövet. Nem szabad azonnal tűző napra tenni mindenfajta előzetes edzés/szoktatás nélkül. Vannak olyan fajok is, amelyek nm viselik el a kevéssé tűző napot sem (pl. húsvéti kaktusz).
2015. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sötét helyről napra téve így szokott lenni, megég a bőrszövet. Fokozatosan szabad csak naphoz szoktatni, nem "hirtelen", ahogy írod.

Már nem lehet vele semmit csinálni, így fog maradni.

2015. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!