Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Szomszédom ültethet-e...

A Szomszédom ültethet-e közvetlenül a kerítésem mellé sövény, tuját?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 07:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha jól tudom, nincs ültetési távolságról szóló szabályozás, hacsak a helyi önkormányzatnak nincs erre valamiféle külön rendelete. A legegyszerűbb, ha bemész és megkérdezed. Viszont a szomszédtól átlógó ágakat jogodban áll levágni.
2015. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem. A kerítésétől befelé számított 0,5 m-es sávot mindenképpen üresen kell hagynia, sőt a kertből oda benyúló ágakakat is köteles levágni.
2015. júl. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
Én 1 m-re ültettem a ciprusokat de így 6 év múlva már rendszeresen kell nyírni különben végig átlógna. Ha közvetlenül a kerítés mellé ülteti az értelmetlen, mert úgyis le kell vágnia a fél növényt. A magasságát pedig a helyi önkormányzati rendelet szabályozza.
2015. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%
A helyi onkormanyzatnal lehet erdeklodni a szabalyozasrol. Sok helyen igenis van eloirt ultetesi tavolsag.
2015. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%
Talán zavar hogy nem fogsz átlátni?
2015. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem zavar mert amúgy se látok át a zárt betonkerítéstől.

Csak kezdi tönkre tenni a kerítésemet a futó növényei meg a sövényei.

2015. júl. 22. 08:19
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha kár ér emiatt, azt köteles megtéríteni. Először szólj normál hangnemben, ha nem megy (nem fog), mehet a feljelentés.
2015. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Beton kerítésben mi kárt tehet a sövény? Átlógni se igazán fog mert a beton felé nem nagyon terjeszkednek a sövények, legfeljebb ha már meghaladja a magasságát. Ami átlóg meg saját telkedről levágod ha zavar, bár engem még ez se biztos, hogy zavarna.


Egyéni ízlés kérdése, de szerintem minden sövény esztétikusabb mint egy betonkerítés.

2015. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Ha kár ér emiatt, azt köteles megtéríteni. "


Nem. Eloszor a helyi eloirasokat koteles betartani.

2015. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól még keletkezhet kár a kerítésben, szóval meg kell térítenie a kárt. Ne vezesd félre a kérdezőt. Ha egy fa kidől a kertemben és a szomszéd kerítésére esik, akkor azt nekem kell megcsináltatni.
2015. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!