Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Szomszédom ültethet-e...

A Szomszédom ültethet-e közvetlenül a kerítésem mellé sövény, tuját?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 07:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
Na azért így egy kicsit meg is értem a szomszédodat. Egy betonkerítés látványa a udvarban ocsmány, nem beszélve arról, hogy nyomja a meleget nyáron...
2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az erről szóló törvény már vagy 20 éve megszűnt, de egyre több önkormányzat csinál helyi rendeletet, szerintem már 90 %-nál készen van. Ezek nagyon különböző adatokat tartalmaznak, egyszer kigyűjtöttem ide valakinek vagy 10 kisebb-nagyobb önkormányzat rendeletét, kicsi falutól bp-i kerületig. Ugyanarra a növényre egyik helyen háromszor akkora távolságot írtak elő, mint a másik helyen.

A helyi jegyzőt kérdezd, nálatok mi a helyzet. De lehet, hogy a neten is megtalálod.

2015. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Itt írtátok,hogy beton kerítésbe nem tehet kárt. De nagyon is kárt tud tenni a borostyán,a vadszőlő de a tuja is. ezenkívűl a nyárfa a házam tetejére érr ra kisebb szélben is
2015. júl. 23. 05:44
 14/26 anonim ***** válasza:

"Na azért így egy kicsit meg is értem a szomszédodat."


Siman ultethet ele tujasort ha akar, a megfelelo tavolsagba + koteles gondoskodni rola hogy a tuja ne tegye tonkre a keritest. Az nem megy hogy kozvetlen a tovebe ultetsz.

2015. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
A szomszédom ültetett az én keritésem tövébe mindenféle növényt
2015. júl. 23. 07:57
 16/26 anonim ***** válasza:

ertettuk elsore is.


Irany az onkormanyzat, erdeklodj a helyi szabalyozasrol.

2015. júl. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
41%

Azt írod kárt tesz a tuja és a borostyán a beton kerítésedben. Mire gondolsz pontosan? Kiborítja a kerítést a túloldalról, vagy nem értem? Én örülnék ha valami eltakarná a betont.


Szerintem beszélgess a szomszédoddal. Na ne úgy hogy egyből lerohanod, hogy márpedig így meg úgy. Kérdezd meg mit miért csinál, lehetne-e esetleg változtatni. Mondd el neki téged számodra mi zavaró.


Én nagyon jó viszonyban vagyok az összes szomszédommal, inkább segítünk egymásnak mint egymást cseszegessük hülyeségekkel.


Ne haragudj, de holmi tuják miatt az önkormányzathoz szaladgálni elég nevetséges.


Csak példaként írom le ide, gondolom nem vagy még ezen a szinten. Tesóméknak is egy ilyen szomszédja lett amikor megvette a szomszéd házat. Nem tetszett neki milyen ívbe fordulnak rá a telekre autóval, mért jár ennyi ember tesómékhoz, mért szerelnek este autót, stb. Elkezdett az önkormányzathoz futkozni, feljelentgetni, szinte nap mint nap oda járt, de pár hónap után már ott is kiröhögték. Valahogy minden szomszédja szerinte kárt okozott neki. Aztán kitalálta, hogy autóval belehajtottak a kerítésébe (kiderült végül őzek túrták össze a dróthálóját...). Elkövette azt a hibát, hogy amikor hepciáskodott a kerítése miatt belépett tesómék udvarára. Óriási hibát követett el, mert az amúgy béketűrő sógoromtól kapott két akkora pofont, hogy két hétig nem ment ki utána az utcára. Azóta béke van. Előre köszön és azt kérdezgeti mit segíthet.

2015. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

" kárt tesz a tuja és a borostyán a beton kerítésedben. "


A beton folyamatosan nedves a novenyek alatt, par ev alatt siman tonkremehet.


Az onkormanyzathoz meg azert kell bemenni, hogy tisztaban legyen a helyi szabalyokkal. Amit aztan megoszthat a szomszeddal is, ha az nincs tisztaban veluk.

2015. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom milyen beton az ami tönkre megy attól, hogy ráfut a borostyán, az valószínűleg megérett a pusztulásra :)


Nyilván mindenki úgy intézi az ügyeit ahogy akarja. Biztosan el lehet érni minden féle hivatalos zaklatásokkal, hogy kivágassák vele a tujáit.


Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy ezzel megalapozol egy igen jó kis jószomszédi együttélést.


Ha olyan a szomszéd simán megkeserítheti az életed teljesen legális módon úgy hogy hiába futsz a hivatalhoz.


Biztos olvastatok a fószerről aki minden áldott nap amikor elmegy otthonról beteszi a komoly zenét full hangerőn és üvölteti, miközben ő maga otthon sincs olyankor. Semmilyen hivatalos megoldás nincs, mert a csendháborítási időn kívül neki ehhez joga van (azt hiszem egészen este 10 -ig). Jó kis buli lehet. Cikkek jelentek már meg róla és nem tudták rávenni, hogy ne csinálja. Egy élmény lehet ott lakni mellette.


A törvényeket maximálisan betartja, miközben kibírhatatlan.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha az önkormányzatnál valamelyik fenéknövesztgető aktatologató nagy okos szabályokat hoz az íróasztala mellől, hogy mit hány centire lehet hogyan miképp az egy dolog. A szomszédok a szabályokhoz képest rugalmasabban is megegyezhetnek egymás között. Már ha mindegyik normális.

2015. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

" ezzel megalapozol egy igen jó kis jószomszédi együttélést. "


Mar bocs, de forditva ulsz a lovon. A szomszed szegte meg az eloirasokat, es akkor a kerdezo az aki rossz mert ezt szova teszi? Ott indul a joszomszedi viszony hogy igyekszunk betartani a bekes egyuttelesre vonatkozo irott es iratlan szabalyokat.

2015. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!