Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a bokromnak? (kép lent)

Mi baja a bokromnak? (kép lent)

Figyelt kérdés

Eddig semmi probléma nem volt vele, tavasszal is szép zöld volt, de most nyáron ilyen lett az egész bokor, ráadásul rengeteg darázs költözött bele:


[link]


Kiégett volna? Vagy valami betegséget kapott? Menthető még?

Előre is köszönöm a segítséget! :)


2015. júl. 23. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Atka/egyéb rovar kártétele, emiatt a gombásodás veszélye is nagyobb. Felszívódó szerekkel érdemes védekezni de már permetezni kellett volna. Gazdaboltban ajánlanak szert.
2015. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
pontosan a selyemfényű puszpángmoly kártételének tűnik, ez ellen kellene sűrgősen permetezni
2015. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Ez bukszus? Mert a miénket idén már másodszor támadták meg a puszpángmolyok. Ha jól megfigyeled, zöld hernyócskák, fekete fejjel és pókhálószerűen fonogatnak. Tavasszal simán lecsapattam erős vízsugárral és kézzel szedegettem le az elszáradt leveleket (sokáig, naponta, ha éppen arra jártam. Gyönyörűen kizöldült. Most pár hete megint ellepték (a méhecskék, vagy darazsak rájuk vadásznak). Lepermeteztem őket (gazdaboltban vettem a szert), nagyobbak lettek, mint valaha, adtam nekik még egyszer, el is tűntek, de szerintem csak kikeltek a csúnyácska, barna lepkék és továbbálltak. A lelkesedésem alábbhagyott, már nem szedegetem a száraz leveleket, csak locsolgatom, most megint zöldülget.
2015. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mospilan -al érdemes permetezni,ez felszívódik, egy kicsit érdemes erősebb oldatot csinálni,tehát kevesebb vízzel bekeverni, tapadásfokozóval a leghatásosabb.még A héten lehetőleg le kell permetezni.
2015. júl. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez puszpángmoly, vagy népies nevén bukszusmoly.

Többszöri permetezéssel lehet védekezni, ajánlott a "karate" rovarölő szer alkalmazása tapadás elősegítővel.


Sajnos idén ennek már reszeltek, de jövőre még rendbe jöhet.

2015. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!