Kezdőoldal » Otthon » Kert » Önjáró fűnyíró hajtóműháza...

Stenger Tamás kérdése:

Önjáró fűnyíró hajtóműháza fel lett újítva. Milyen kenőanyag kell bele? Az a problémám hogy indításkor hajtja a kerekeket is. Nem gyorsan, csak lassan de nem akarom hogy baja legyen.

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az pont jó bele amilyet a motor hajtómű házába kell önteni .
2015. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hajtóműolaj kell akkor bele autósboltban simn kapsz nem tudom mekkora ez de 1 liter szerintem elég 80W90 es tán ez a legolcsóbb és tökéletes erre a célra de ha csak mikor meleg van akkor használo vagyis a hőmérséklet 20 fok felett van akkor simán jó erre a célra a 10w40 es motorolaj is de tán még nem is olcsóbb most nem tudom de ez is megteszi ha van. DE ha van autó és olajcserét végzel tiszta vödöre eresztve még az is nagyon megteszi attól hogy fekete még tiszta mert a szűrő összeszedi az olajsarat a hajtóműved meg szépen elmegy tőlle. Ettől egyiktől se lesz baja max az ára más a megoldásoknak.
2015. jún. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék akadékoskodni, csak nem nagyon értek hozzá. Nem fog csúszni a "kuplung" része ha olajat öntök bele? Nem fogaskerekes hanem egy ferde tengely feszíti egymásnak a lamellákat és akkor hajtja a kereket.
2015. jún. 29. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:

hú ha még ilyet nem láttam meg tudcc álni vele nem ?? mert kinyomod a kuplungot ami a te estedben nem száraz egy vagy kéttárcsás hanem olajbanfutó lamellás ami általában 5-11 lamellás szokott lenni ezt is viszont rugó erő szorítja össze és azt oldod nem ha mg akarsz álni?? ilyet még nem szereltem (Autótechnikus vagyok).

vagy van még a röpsúlyos kuplung hogy alapjáraton még álsz és aztán ha nő a fordulat szétnyillik a pofa legyőzve ittis a rugót és megy és ez is olajban futós.

,,Meg hogy kelle e bele ?" voltbenne ? akkor igen és van nívó csavarja vagy felöntő furat ?

2015. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2015. júl. 17. 08:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebbe biztos kell olaj és mindegy hogy milyet öntöl bele abból amit írtam eddig. Azért kell bele tutira mert ott van neked az a csigahajtóműves szöghajtás. Az a lényeg hogy legyen benne mert megeszi a kerket akkor és a kuplungod nem fog csúszni ne félj tőlle.
2015. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönön!
2015. júl. 20. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!