Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől sárgul a kígyóuborka?...

Mitől sárgul a kígyóuborka? Locsolom rendesen.

Figyelt kérdés

Nem a levele, hanem maga az ubi.

Vizet kap rendesen.


2015. júl. 27. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Megérett ebben a melegben.
2015. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Érik. Szedd le, amíg még zöld.
2015. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A levele rendesen sötétzöld?
2015. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a kis uborka is sárgul az lehet akár tápanyag (pl. nitrogén) hiány is.
2015. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kicsi, hanem olyan közepes.

Azért nem gondoltam, hogy már teljesen megérett, mert szerintem még nőhetne.

Kínai kígyóuborka a neve, és a papír szerint 40-50 centisre nő, ez meg olyan 15-20 centis.

A levele sötétzöld, semmi baja.

2015. júl. 28. 08:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Kap tápoldatot vagy jó minőségű műtrágyát,levéltrágyát??


Mert ha nem akkor már meg is van az ok.

2015. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ezeket a mindenféle trágyákat egyáltalán nem támogatom, és nem hiszem, hogy emiatt rossz lesz a termés.

nagyüzemben biztosan szükség van rá, de az enyém egy konyhakert.

Ilyenkor arra gondolok, hogy eddig több száz éven át Mariska néni vajon miféle jó minőségű műtrágyát tett a paradicsomja alá, meg 1830-ban Jóska bácsi ugyan honnan szerezte be a tápoldatot? És csúnya vagy rossz ízű volt a termés? Nem!

El tudom fogadni a locsolásról, vagy a nagy melegről, vagy hasonlóról szóló válaszokat, hiszen nem vagyok még profi uborkatermesztő, de nem fogok mindenre plusz dolgokat venni, az összes többi növényem gyönyörű, pedig azok sem kaptak semmi tápoldatot, csak a jó vasas vizet.

2015. júl. 28. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig vannak úgynevezett élhetetlen növények, mint pl. az uborka, amely csak igen magas tápanyag szint mellett képes jól fejlődni,főleg az f1-es hibridek.


Ezt a magas szintet vagy úgy tudjuk tartani hogy évekre előre több rétegben trágyázunk rengeteget,és pihentetünk is, vagy műtrágyát használunk, a mai intenzív termelésben ez nélkülözhetetlen.


Egy 40-50cm -es terméshez azért nem kevés tápanyagot vesz fel a növény, és bizonyos ezt műtrágyával tudjuk pótolni hatékonyan, természetesen lehet termelni trágyázás nélkül is ez igaz, de az nem lesz szép "piacos",csak sokszor satnyább termések.

2015. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!