Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lepke orhideámnak lehullott a...

Lepke orhideámnak lehullott a virága, miért,2 hete kaptam. Csak, korai?

Figyelt kérdés
Gyökere nem ér a vízbe,ablakban van, fényt kap.Másoknak hónapokig virágzik.Mi a baj?met tegyek, hogy újból virágozzon,és nem menjen tönkre?
2015. júl. 30. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Több oka lehet:Lehet hogy túl száraz a levegő/túl sok tápoldatot kapott vagy netán tápanyag hiánya van/öntözővíz minősége nem jó (csapvíz nem ajánlott).
2015. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

voltak bimbók rajta amikor kaptad? Orchidea vásárlásakor érdemes olyat venni amin még vannak bimbók. Lehet szimplán elvirágzott...

Radiátor nincs túl közel?

2015. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elviragzott.

Csapviz is jo, en csak azzal öntözöm, illetve egy heten egyszer vizbe buktatom.. Hagyom ca 30 percet, hogy teleszivja magat vizzel. A felesleget leöntöm rola.

Mar evek ota szepen viragzanak.

Az orchidea az egyik legigenytelenebb növeny, nem igenyel sok ápolast.

Huzatot nem szereti, ... bár az egy növenynek sem tesz jot.

2015. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul választott a férjem...:(Tényleg sokáig látom mindenhol virágozni...ez pont olyan lehetett...

Amiket olvasok róka, elég igényesnek tűnik...

2015. okt. 2. 09:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Az elszáradt szárat levágtam.Mikor fog megint virágozni? fog még egyátalán???
2015. okt. 2. 09:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen 'per se', hogy fog viragozni. Az enyeim nemtom, de biztosan, hogy egy jo fél évet virágoztak. Most hullajtjak a viragaikat.

A szarat levagtad, elszáradt? Az nem baj. Egy uj szár fog hajtani, es majd fog viragozni. Ne feljel! :-)


Szerintem, az orchidea csak vizet igenyel, más gond nincs vele. Arra ügyeljél, hogy ne alljon vizben, mert akkor rothad a gyökere es tönkremegy. Ha, ket hetig nem öntözöm, nincs gond.

Mi már sokszor voltunk Thaiföldön. Ott pl. a hotelünk kertjeben lattam, hogy a fak törzseire kötöztek orchideákat egy kis moha, egy kis fakereg slussz-passz semmi több es megis gyönyörüen viragoztak.

Vagy pl. a thai vendeglök elött a bejaratnal vannak orchideak. Egyszer nevettem is mert a turistak tapogattakaz orchideak szirmait, hogy az vajon valodi vagy müvirag lehet. :-)


Szomszednöm (< 70-en felül) minden cserep orchideat tönkretesz, mert annyit biberássza. Mindig latom, hogy az ablakban van es az orchideait motozza. Nem is megy semmire vele, az iden meg nem is viragzott neki. Egyebkent ö a muskatlli is tönkre teszi, pedig azt egyszerü kezelni.


Üdv.

2015. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Márciuska válasza:
Nekem akkor száradt le, mikor száraz meleget kapott, vagyis nagy melegben volt, de kevés vizet adtam neki, úgyhogy azóta minden nap öntözöm. Az enyémeket nem zavarja, ha víz áll alattuk a tálkáikban. Egyszer akkor is leszáradt, mikor túl hűvös volt. De nyugi, fog még virágozni. Ha nem vágtam le a szárát, annak a csücskén hozott új bimbókat, ha levágtam, akkor hozott új ágat. Nálam általában a legnagyobb melegben (nyáron ablakban, télen radiátor mellett) szokott virágozni - ha kap elég vizet.
2015. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az üvegházból meg párás virágboltból kikerült növény sokszor alig bírja ki a hirtelen változást ami a levegő nedvességtartalmában bekövetkezik.
2015. dec. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!