Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomnak szárad el a...

Paradicsomnak szárad el a levele, de a termés gyönyörű - ez betegség, vagy a nagy meleg miatt van? Vagy mitől? Képpel!

Figyelt kérdés

Az a furcsa, hogy egy ágyásban van másik fajta paradicsommal, és annak nem szárad a levele.

Szóval ha betegség, akkor azt is megtámadta volna már, meg ha a melegtől lenne, akkor az is így nézne ki.


Csak naplemente után locsolok, így meg sem éghetett.


[link]


2015. júl. 30. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

a gomba terjed a levegőben s de a bogarak is terjesztik. vagyis az hogy a környéken nincs semmi az nem azt jelenti hogy nem fog megfertőződni, meg nem csak egyes fajokat támad a betegség nagyon sok olyan is van ami átterjed egyikről a másikra közben pedig semmi tünet nem jelentkezik az egyiken a másik meg teljesen tönkremegy.

pl a krumpli meg a paradicsom ami nagyon szereti egymást fertőni először nem látol semmit a krumplin aztán mikor majd felszeded lesz közte fekéjes rothadt meg nem lesz elálló ugyan ez a paradicsomnál csak ott hamarabb szembetőnik.

Nem viszem túlzásba de idén már 6 oldalt írtam tele azzal hogy mit mikor és mivel fújtam, és ez csak egy kert igaz nagyon sok mindennel

Ezt csak azért mert utánna vissza tudom majd nézni mit tonthattam el mit kell hamarabb vagy többször vagy mással.

meg majd visszaszámolom hogy mennyi a ráfordítás és mi lett belőlle.

2015. júl. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm.

így magának a paradicsomnak is lesz baja, vagy az szépen beérik majd?

Amint látjátok egy része még teljesen zöld.

2015. júl. 31. 07:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát permetezés nélkül akár az egész növényt elpusztíthatja pl. egy paradicsomvész, még a bogyók is barnásan szétrohadnak stb. Mivel jártam már meg párszor és tudom hogy milyen alattomos tud lenni pár betegség így javasolt a védekezés,(főleg majd ha ugyanoda kerül köv. évben), legalább rézzel megelőzésképpen ép növénynél, ilyenkor már viszont felszívódó a hatásos.
2015. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
kertészeti bolt nincs a közelben, ezeket a permetszereket meg lehet venni pl. a Tescoban is?
2015. júl. 31. 09:47
 15/16 anonim ***** válasza:

hát tescóba még nem láttam ilyeneket de amék településen van ott tutira találsz egy gazdaboltot is ahol lehet ilyet kapni.

Vagy marad az internetes rendelés igaz az már nem olyan egyszerű meg kiszállítási díj ha nem rendelsz sokat nem éri meg úgy nagyon drága lesz. Meg a másik probléma hogy itt engedély nélkül csak III kategóriát tudol venni a II eshez már kell a zöldkönyv I hát erről meg csak álmodni lehet növényvédő mérnök meg ilyenek kapják meg.

De személyesen a boltok nagytöbbségében a kettest simán nagyritkán az egyes is beszerezhető.

2015. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
tesco nem árulhat permetszert,gazdaboltban/növényvédőszer boltban lehet csak venni,mondjuk mistert, és egyéb III. szereket webes gazdaboltból is lehet már rendelni...de kell hogy legyen a közelben szerintem.
2015. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!