Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan védhetem meg a szőlőt...

Hogyan védhetem meg a szőlőt a rigók ellen?

Figyelt kérdés
Bemennek a madárháló alá is. Főleg olyanok válasza érdekel, akinek van tapasztalata pl. madárijesztővel, műsassal, stb.

2015. aug. 3. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Madárijesztővel,madárriasztó léggömbbel, műragadozó madárral melynek helyét sűrűn kell változtatni hogy ne szokják meg.


Ezenkívül van még madárriasztó sziréna ami elijeszti őket.

2015. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Beszerzési helyeket is írnál?
2015. aug. 3. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Én pl. pesti webáruházból rendeltem mert messze lakom és ott a legnagyobb a választék, de ezenkívül még sok üzlet és nagy kínálat van, pl.:

[link]

2015. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A háló a földig ér a szélső sornál, vagy sorok takarása esetén alul összeér? Ha nem, akkor ezt oldd meg. Legolcsóbb és leghatásosabb. Én a seregély-seregekkel küzdök évek óta. Azok is rendkívül szemtelenek.
2015. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alul leér a földig, még vasakkal is le van súlyozva. Ennek ellenére bemegy, nem tudom, hogyan. Lehet, hogy kifürdi a homokot a vas alatt. Tény, hogy hálóval kisebb a kártétel, de még így is van. Nem beszélve arról, hogy a háló igen macerás.

Most a tüskét fogom kipróbálni, már meg is rendeltem. Kirakom a sorok alá, valamont a kordonra is.

2015. aug. 7. 08:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, ez most akkor egy felesleges kiadás. Legfeljebb nem oda fog ülni, hanem mellé. Pont a héten láttam Pécsen épületen ilyen tüskéket, közte meg a fal között volt még 10 cm, a galambok nagyon szerettek ott üldögélni.

Akkor már inkább két patkányfogóra kellett volna beruházni, jól hozzáférhető helyre felállítani rákötözött szőlővel.

2015. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tüske az nem fogja elriasztani őket, csak arra való hogy az adott helyre ne tudjanak leszállni a madarak pl. párkányokra. Rigó ellen riasztók a jók (műmadár,bábú,léggömb stb.),amiket naponta kell arrébb tenni hogy ne szokják meg és akkor hatásos a dolog.
2015. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy a tüske mellé szállva már nem éri el a fürtöt. Egyszerűen nem lesz hova leszállnia, csak 10 centiről nézegetheti.
2015. aug. 10. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:
A fürtre fog szállni, jobb híján.
2015. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!