Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van nekem egy diófám és azt...

Van nekem egy diófám és azt kiszedtem. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Van nekem egy diófám még egészen picike.Én azt most kiszedtem ásóval és elég sok gyökeret magával hozott.Be tettem egy másik gödörbe és az aljára tettem nyúlürülékes földet.Mire számíthatok.

2015. aug. 12. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
ha úgy emelted ki hogy a föld is rajta maradt akkor sztem megfogja
2015. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Lódobogásra. Nyár közepén, teljes nedvkeringési időszakban fát átültetni? Ki van csukva, hogy megeredjen.
2015. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha öntözgetem?
2015. aug. 12. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
jól vágd vissza a hajtásait
2015. aug. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A trágyát azért annyira nem töményen használtad ugye? Ha túl sok az se jó " kiégetheti ".
2015. aug. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Öntözheted, visszavághatod, imádkozhatsz mellette, akkor sem fog megeredni. Egyrészt a diófa nem arról híres, hogy mindenáron meg akarjon eredni, ha megsérült a gyökere, másrészt pedig a nyár nem az átültetés időszaka. Ilyenkor teljes gőzzel a növekedéssel van elfoglalva, hektószám szívja fel a talajból a vizet, és párologtatja el a levelein keresztül.

Ha faiskolából veszed, zsákosan, földlabdával, az más. Akkor nem sérül a gyökre, és gyönyörűen meg tud eredni. Egyéb esetben csak októbertől márciusig ültess.

2015. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Háhá.

Sikerült!

2015. aug. 22. 00:21
 8/9 anonim ***** válasza:

mekkora?

egyébként lehet, hogy csak vergődik.

(utolsókat rúgja)


Ha jövő tavasszal is szép lombot fejleszt, akkor lehetsz biztos, hogy megmarad.

2015. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még nagyon picike és gyönyörű.Amikor kiszedtem a földből akkor vittem magammal az egész föld tömböt és amikor alá néztem nem láttam a diófa gyökerét.És el sem vágtam mert meg néztem a földben ahonnan kiszedtem és nem volt ott.
2015. aug. 22. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!