Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti öntözőrendszer kiépítésé...

Kerti öntözőrendszer kiépítésének milyen költségoldala van? Hol érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
Van egy fúrt kutunk, szivattyúval, tömlővel, erről tudnánk megtölteni a tartályt. Illetve esővizet is tudnánk fogni, a csatorna belevezethető lenne a tartályba. A kert 50 m x 12 m. Mivel lejt egy kicsit, mindenképp a hosszabbik oldalán kellene mennie a fővezetéknek. Hol lehet olcsón hozzájutni a szükséges dolgokhoz, egyáltalán kb, miből mennyi kell és mennyibe kerülne?
2015. aug. 21. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell kpe cső,idomok, záró szelepek,szűrő, és szalag vagy csepegtető cső. Webáruházban, városban nagy gazdaboltban olcsóbb, a költségek mind attól függenek hogy hány ága lesz stb. mérés után lehet kiszámolni majd.
2015. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha megírnád, merre lax, valaki talán javasolna olcsó és jó boltot. (Némely helyen drágán adnak rossz cuccokat.)

Én Horton szoktam csepegtetőszalagot venni, idén meg tőlük vásároltam:

[link]

Itt megnézheted az árakat, ezek olcsók.


Először is megtervezed, hogy hogy nézzen ki. Túl nagy lejtést nem bír, ha már 1 m van az alja meg a teteje között, akkor lehet, hogy két rendszert kell csinálnod, persze csepeghet egyszerre a két kör.


Kell egy szűrő, minél finomabb homokot szűr, annál jobb.

Aztán vastagabb darab slag meg idomok, összekötni a szivattyút, a szűrőt, meg a csepegő rendszert.

Elektromos szivattyúról nem nyomhatod közvetlenül a vizet, valami megoldást kell rá találnod, itt az oldalon elég sok dolgot leírtunk az elmúlt héten is.


Ha a hosszabb oldal mellett megy a gerinc, ez megszabja a hosszát. Legalább 30-as csövet vegyél, én 40-eset használok, mert masszív, nem törik meg olyan könnyen, ha odébb kell pakolni. Ha drótkerítés van, arra fel is lehet szerelni.

Az elejére kell ugye csatlakozó, a végére meg dugó vagy egyéb végelzáró.

Te tudod, hány centinként szoktak lenni a sorok a kertedben.

Ezt megszorzod a sorok hosszával, ennyi szalagot veszel, plusz még valamennyit, mert sose lehet tudni.

Én veteményhez mindenkinek a 10 cm-es kiosztásút javaslom, több okból is.

8 mil-es csövet vegyél, ne 6-osat, mert az leginkább csak egyszeri alkalomra való, felszedés után el szokták dobni.


Minden sor elejéhez kell egy darab csapos indító. Azért csapos, mert ha egy sor valamit kiszedsz, akkor ott elzárod, a csövet elrakod jövő évre.

A szalagok végére nem kell semmi, kötsz rá egy csomót, fogóval meghúzod, és kész.

A csapos indítót úgy csatlakoztatod, hogy a gerincbe belefúrsz (elfelejtettem, hogy az én fúróm 15-ös vagy 15,5-ös, de megmondják a boltban), a lyukba beledugod az indítóhoz kapott gumit, abba belenyomod az indítót, kész.

A Youtube-on nézz filmeket a rendszerekről. Sok hülyeséget is fogsz látni, amit fullamatőrök csinálnak, de azért legalább lesz fogalmad a dolgokról.

2015. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és neked nem kell KPE cső meg idomok, megteszi az olcsóbb LPE is, nálad nem lesz nagy nyomás.
2015. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, így már tudok tervezgetni. egyébként hajdúnánáson élek, ha valaki itt tud jó boltot debrecen vagy miskolc környékén írjon még.
2015. aug. 21. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!