Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell öntöznöm a bonsai-...

Hogyan kell öntöznöm a bonsai-om (Szil)?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy bonsait, már régen szerettem volna egyet. Az öntözésével van gondom, mindenhol máshogy írják le, és kicsit érthetetlenül is (vagy csak nekem nem világos). Az úgy tényleg elég, ha hetente egyszer kb fél órára vízbe merítem? Vagy ha nem Ti mit tanácsoltok? Illetve a metszést lehet ilyenkor csinálni, vagy csak ősszel?

2015. szept. 6. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az időjárás, valamint a növény és a földje aránya határozza meg, hogy mikor kell öntözni. Nyáron a napi egyszeri öntözés is lehet kevés.

Amikor száraz a föld, akkor öntözz, ennyire egyszerű. Ne a talaj legtetejét figyeld, hanem úgy 1-2 cm mélységben. (Erre rá fogsz érezni, ha egy darabig csinálod, utána már nem kell megkaparni a felszínt.)

Se sárban ne álljon napokig-hetekig, se porszárazra ne száradjon.

Ha igazi bonsai, akkor rengeteg odafigyelést-törődést igényel.


Metszeni gyakran kell, de túl sokat levenni nem szabad egyszerre, esetleg tavasszal, ha nagyon el van hanyagolva.

2015. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!