Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig élnek a gyümölcsfák?

Meddig élnek a gyümölcsfák?

Figyelt kérdés
Van olyan oldal, ahol le van írva melyik gyümölcsfa hány évig él? (angolul is jó)

2015. szept. 9. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekünk van egy kb. 150 éves diófánk, amit még saját kezűleg ültettem. Esze ágában sincs még kiszáradni.
2015. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nap kerdese: Vajon hany eves az elso hozzaszolo? :)
2015. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Megfelelő helyen akár 100 évnél is tovább, de elsősorban a magról kelt (nem oltott nem szemzett) fák. Az oltványok legfeljebb 60-80 évig, de a 30-40 év már a termőképesség jelentős csökkenésével jár. Egyes intenzív művelésmódok mellett 15-20 év már olyan terméscsökkenést okoz, hogy nem érdemes megtartani, persze, kegyeletből a helyén hagyható és elvegetál még évtizedekig.
2015. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#1 Mennyi idős volt a bácsi, amikor elültette a diófát?
2015. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

hát lehetetlenség az első hogy saját ültetés és 150 éves még ha azt feltételezzük hogy egy két gyerek amék elszánt már 7-10 évesen tudna ilyet csinálni akkor is 160 évesnek kéne már lennie hogy ezt eltudja mondani vagyis kamu.

Hát a kérdésre meg már megadták a választ átlagba.

mivel gyümölcsről van szó pl a sárga barack az nagyon hamar kiöregszik igaz gondozás függő de max 30 év intenzív termesztés, esetén ettől az alma viszont sokkal több régi állami gazdaság van itt nálunk 50-60 évesek a fák mondjuk ez is fajta függő mert már azért van amék rászorulna hogy kicseréljék de van améken nem is látszik hogy ennyi idős

2015. szept. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Fafajtól és alanytól függ.

Pl. ugyanaz az alma, ami speciális törpe spur alanyon 10 év után már kivágásra érett, az vadalmán elvan 100 évig.

Az a cseresznye, ami a szokványos sajmeggy alanyon 25-30 évig él, az vadcseresznyén szintén megél 100 évet.

2015. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nekünk van egy kb. 150 éves diófánk, amit még saját kezűleg ültettem."


:O Ha újszülöttként ültetted, akkor minimum 150 éves vagy... :O

2021. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amennyiben vámpír az 1-es hozzászóló, több száz éves is lehet már.

Itt Kecskemét mellett, ahol az autópálya fut a déli lehajtónál, régen nagy kajszibarackos TSZ gyümölcsös volt. Még mindig megvan azon a részen egy csomó "antik" kajszibarackfa, nem tudom mikor ültethették őket, de azt tudom, hogy a 80-as években már biztos megvoltak termőfákként - és gyerekszemmel, már akkor is nagy fák voltak.

2021. jan. 16. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a barackfánk 60 éves, idén ősszel kivágom. Sajnos már nagyon szárad, de 3-4 éve még volt rajta termés.

A meggyünk 20-22 éves de az is megadta magát...

Fiatalítok jövő tavasszal.


Az igaz egyébként hogy ugyanolyan fát a régi helyére nem érdemes ültetni?

2023. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igaz. 4-5 évet érdemes várni legalább.

És nem csak azonos fajtát, hanem azonos alanyon lévőt se. Pl. a sárgabarack ugyanúgy mirabolánon van, mint a szilvák.

Sőt, még lehetőleg csonthéjas helyére is inkább almatermésű kerüljön, meg viszont. Vagy várj 5 évet... Pár évig nem nagyon fog nőni.

Mondjuk, ezt én se nagyon tartom be. Most pl. egy cseresznye helyére ment mirabolán alanyra tavaly szemzett szilva, egy mirabolánon lévő barack helyére meg cseresznye, amire meggyet oltottam. Egyszerűen ott volt helyem. Nem gond, ha nem nőnek egy darabig, mert még mindig van vagy 60 termő gyümölcsfám. Életben maradjanak, ez a lényeg. Majd pár év után beindulnak.

2023. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!