Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell fűkasza damilt...

Hogyan kell fűkasza damilt cserélni?

Figyelt kérdés
Odáig eljutottunk faterral, hogy szétszedtük, meg rátekertük az új damilt, de valamiért a fűkasza nem engedi ki az újat. Így persze használhatatlan, mert ami kijött az elég hamar elkopott. Bármi tipp, tutorial, hogy hogyan érdemes ezt a cserét végrehajtani? Egyébként azt hiszem husquarna vagy valami ilyesmi márkájú a kasza, ha ez számít. Kérésre szívesen felteszek képet is róla.

#fűkasza #damil #damil csere
2015. szept. 18. 05:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak az lehet, hogy rosszul raktátok össze.

Először is: jó irányba tekertétek fel a damilt?

Ha fotót mutatsz a fejről (leginkább szétszedett állapotban), akkor esetleg lesz még más tipp is, mit lehetett elrontani.

2015. szept. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az enyémet pl szét se kell szedni. Van egy állás rajta azon át dugom a damilt úgy hogy mindkét irányba ugyanakkora lógjon ki majd el kezdem a nyíllal jelölt irányba tekerni a fejet és feltekeredik.
2015. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Nem én csináltam, tudod fater bizonyítani próbálta, hogy mennyire nagyszerű. :D Szvsz. jobb, ha a suszter a kaptafánál marad, de persze a szövegelés nem old meg semmit. Majd szétkapom, aztán csinálok fényképet róla, hátha tudtok valami okosat mondani.


#2 Ízlések és pofonok. Ez nem tűnt úgy, hogy bármi ilyesmi feature lenne rajta. Holnap lövök egy fényképet, ha esetleg gondolod nézd meg.

2015. szept. 19. 02:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Hiszi a piszi.
2015. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na jó, azt nem mondtam, hogy melyik holnap. :D
2015. szept. 23. 03:50
 6/15 A kérdező kommentje:

Feltettem a képeket: [link]

Eredetileg is valahogy párhuzamosan voltak feltekerve, aztán egy-két tekerés után állították szembe a két szálat vagy valahogy így. Már nem nagyon emlékszem, nem én babráltam vele. Ahogy most bent volt, úgy nem jön belőle a damil valami miatt.

2015. szept. 23. 18:28
 7/15 anonim ***** válasza:
A kis műanyag villa az orsó két szélén azért van, hogy abba belepattintsd a damilt összerakáshoz, aztán ha a helyén az egész, akkor egy rántással kijön belőlük.
2015. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt, és rá fox jönni magadtól. :)


https://www.youtube.com/watch?v=oF14LDdCVIQ

2015. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

koszi nagyon jo ez a videjjo :)

talaltam egy masikat is mellette, ami pont olyan dobhoz valo, mint ami nekem is van. https://www.youtube.com/watch?v=to_DQP-XY0M

ugy nez ki a kutyu elozo gazdaja is csak osszeganyolta, fater meg ot probalta utanozni, amivel a problemak csak hatvanyozodtak.

2015. szept. 25. 01:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Na, ez nem valami profi, nemigen használta még az üzleten kívül a gépet, de a lényeg látszódik ezen is, hogy a te géped miért nem adagolja a damilt.


Úgy mellékesen: ne két egyforma damilt fűzz be, hanem egy középen meghajtottat.

Kb. 0:42-től látni, hogy csinálja ő.

De sokkal egyszerűbb és biztosabb, ha egy szál damilod van, annak egyik végét az egyik lyukon fűzöd be, másikat a másikon, és már tekerheted is. Nem kell arra figyelni, hogy esetleg kijön a befűzött végük, ha nagyon meghúzod, és a csonkok sem zavarnak, meg nem is fog ütni annyira a fej az excentrikus damil miatt.

2015. szept. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!