Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kert felásásához milyen...

A kert felásásához milyen tipusú ásót használjak és milyen márkát? Mert márkásat akarok mert elég kötött a föld

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Gucci.
2015. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem a márka a lényeg, hanem hogy ne lemezásóval próbálkozz kötött talajban, mert el fog törni hamarosan.

Keress valami jó kovácsolt ásót.

Legyen rendes gerince, hogy bírja a használatot, valamint a két oldala majdnem párhuzamos legyen, mert aminek a lapja háromszögnek néz ki, annak a hegye nagyon keskenyet fog, így a mélyebb rétegeket nem dolgozza meg rendesen.

2015. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
régebben léteztek rugós és pedálos ásók, amit kötött földbe könnyebb volt benyomni, és a rugó miatt könnyebb volt fordítani is a földet. nagyapám hatalmas kertet ásott ilyennel fel.
2015. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ilyen volt:

[link]

2015. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gomzoli ***** válasza:

Nagyon meg vagyok elégedve a Fiskars ásóval, de rendesen megkérik az árát.

[link]


Ezt a párost vettem magamnak, nem bántam meg.

2015. okt. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek kötött talajban nem igazán működnek. A formájuk miatt sem, meg egyébként is lemezből vannak, elhajlanak, utána törnek. Na meg nem is ásók: a felső ásólapát, az alsó meg lapát.
2015. okt. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gomzoli ***** válasza:
Hát, a kötött talajról tudnék neked mesélni... Mifelénk Zalában kipróbálhatod milyen az. És ha azt mondom, hogy a belinkelt ásó jó, akkor nyugodtan elhiheted. Ha el bírod görbíteni, vagy akár a nyelét eltörni, kapsz egy láda sört!
2015. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kár, hogy messze lakom. :)

Nem kétlem, hogy jobb minőségű a lapja, mint a hasonló, de olcsó lemezásóknak, ám mégiscsak lemez.

Ami vályog nálunk Hevesben van, abban még a kovácsolt ásó vékonyabb része is képes elgörbülni. Amikor száraz a föld, a fokhagymát nem tudom kiásni, hiába ugrálok az ásó taposóján, nem megy bele a földbe 10 centire.

Jó, kertet ásni általában nem száraz földben szokás, de volt már rá példa, hogy december közepéig száraz volt a föld, utána meg fagyos.

2015. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is Fiskars mániás vagyok.. és, ha mondjuk az alumínum lapátját nem ásásra használod, minden elnyűhetetlen.. :D


Ugyanakkor nem tudom merre laksz, a kert körülményei milyenek, de most betegség miatt nem tudtam a kerthez nyúlni. A faluban van egy srác, ilyen kistraktor szerűvel (meglepően kis helyen elmocorgott) úgy felekézte, megforgatta a földet, hogy megfogadtam, kínlódjon legközelebb akinek 6 anyja van. Nézz körül Te is. Hátha.

2015. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!