Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell (lehet) paprikát...

Hogyan kell (lehet) paprikát átteleltetni?

Figyelt kérdés

A paprika teleltetéséről csak ezt találtam:

[link]

Tud valaki részletesebb leírást?

Próbálta valaki?



2015. okt. 10. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, hogy részletesebb leírás? Mit kellene még leírni szerinted? Ez alapján már jól át lehet teleltetni a paprikát.

Esetleg még néhány apróság:

Érdemes már most cserépbe tenni, nagy földdel kivéve, de kint tartva déli fal mellett, hogy jól begyökeresedjen a telelés előtt.

Szobában tartani nem szabad, egy napig sem.

Visszavágni szerintem felesleges.

Amit írnak, hogy április közepe körül melegebb helyre kell költöztetni, ez a legnagyobb hiba szerintem a leírásban. Akkor már szabadba kell tenni napos idő esetén, védett helyre, aztán hidegben visszavinni a telelőhelyre, vagy világos, fűtetlen helyre. Én a metszést is ilyenkor csináltam.

2015. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és milyen lett?

többet hamarabb termett?

2015. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden évszakban van termő paprikám az ablakban.
2015. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2.

Nem azonnal kezdett teremni, mert fel kellett neki éledni a levéltelen állapotból, de azért hamarabb, mint amit magról ültettem, és ugye nem 1 terméssel kezdett, mert eleve egy fejlett növény volt. Ezt hosszú tenyészidejű paprikáknál érdemes, én pl. tulipánpaprikával (bohócsapka) csináltam két évben, ami egyébként magról csak nyár végén, ősz elején hozza az első érett termését.

2015. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Zöld kéz ment mindenkinek, ha még van tapasztalat, nem sajnálom a pacsit
2015. okt. 12. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
A cikkíró legalább őszinte: "Még ha be is tartjuk a fenti lépéseket, előfordulhat, hogy a paprikánk nem éli túl a teleltetést. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy egyes fajták esetén kevésbé sikeres az eljárás."
2015. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!