Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát vegyek? Elég...

Milyen fűkaszát vegyek? Elég egyenletlen a talaj. A kasza ha elég erős kiegyenlíti? Nekem valaki azt mondta, hogy a földet is elegyengeti ha belenyír. De gondolom csak a késsel.

Figyelt kérdés
A lóerő vagy a fordulat számít inkább? illetve mennyire lehet ezekkel lenyírni a gazt? Egész a tövénél? Utána már lehet fűnyírózni vagy egy párszor a kaszával kell vágni hogy a gaz meggyengüljön? Most szeretném rendbe rakni a kertet hogy idén még lekaszálom aztán tavasztól folyamatosan vágni, hogy a gaz kipusztuljon és a fű növekedjen.

2015. okt. 25. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fűkasza talajegyengetésre nem alkalmas.Damilos fejjel jól le lehet vágni,késhez kell némi gyakorlat is.

Mennyi pénzt szánsz rá ?

2015. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, jó legyen. Egy 40 ezreset néztem ki, McCulloh B26PS de a bolt azt mondta, hogy ebben az árban ezek szegélyvágók és a Husquarna 135r-t ajánlotta. Tehát ha jól értem 130 alatt nem fogom megúszni. Azt is mondta hogy ezekkel akár a talajnál is el lehet vágni a gazt vagy 1-2 centire.
2015. okt. 26. 10:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg, ha erősebb gazt vagy nádat is akarsz vágni akkor ne vegyél flexibilis tengelyűt (szegékynyírót), és ne csak damilos legyen a fej.

Ha nem ipari lesz a használat akkor a nagy gyártók (pl husqvarna) másod vonalbeli gépei (mcculloch) is meg fognak felelni.

2015. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Priviben irok egy japán márkát.Megfizethető áron van,és tud annyit mit a nagy nevűek .
2015. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ide is belinkelheted. Én is kíváncsi vagyok melyikre gondolsz. Köszi!
2015. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A lóerő számít. Ha ilyen nagyon gazos a kert, akkor kb. 1,7 LE alattira semmiképpen ne költs egy forintot se, de inkább legyen 2 LE felett.

Ha nem nagy a kert, meg csak néhányszori használatra kell, akkor jó lesz neked valami kínai is, pl. a Fuxtec vagy akár a piaci Demon 26-ért.

Ha több a nagy termetű gyom, mint a fű, akkor meg gyomirtózd le még most a fagyok előtt, aztán télen fűkaszával bedarálod, tavasszal vetsz rendes gyepet. Ha ez a célod.

2015. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nem nagy a terület max 600 nm és annak is a felét akarom majd füvezni a másik felét meg ezzel vágni, de ha az oda ültetett fák megnőnek a gaz sem fog annyira növekedni. A fű részt meg lehet hogy egy két vágás után tudom fűnyíróval is vágni csak el kell egyengetni a talajt. A gyomirtás nem jön szóba mert Balatonon van a telek és a kert végében egy ásónyom mélyen már talajvíz van. A nagy márkák másodvonalbeli gépei is kb 60 és 100 között vannak. Attól félek hogy lehet hogy később nem is fog kelleni. Szóval akkor lehet hogy az MTD BC 52 vagy a McCulloh B26PS is jó azokat már 35-40ért megkapom. Az egyik boltban ezeket szegélynírónak titulálták és két Husquarnat ajánlották ami 96-125 között volt.
2015. okt. 27. 07:45
 8/13 anonim ***** válasza:

A McCulloch tényleg szegélynyíró, és nem alkalmas neked, részben mert nagyon gyenge, részben pedig mert nem megfelelő kialakítású. 50 m2-t még esetleg lekínlódsz vele, de 600-at nem.

Az MTD már használható valamire, csak ez a márka híres az elromlási képességéről.


A glifozát totális gyomirtó nem megy le a talajvízbe, amint talajt ér, hatástalanodik, csak zöld levélen szívódik fel.

2015. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A mccullochnak is van fűkaszája.
2015. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De az említett B26PS nem az.
2015. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!