Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról kelt sárgabarackfán...

Magról kelt sárgabarackfán számíthatok termésre?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen fajtának a magja,mert a kompsztelepen nőtt ,ahova a magokat,növényi részeket tesszük.
2015. nov. 1. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Ehetőre nem. Termő gyümölcsfa csak oltás útján lehet.
2015. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Az elsönek általánosságban igaza van, de éppen a sárgabarack kivétel!
2015. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Madarak ejtettek el meggyet és diót a kertbe és vadon nőtt belőle két fám , szabálytalanok kesze-kuszák de teremnek .
2015. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Meglepetésként számíthatsz, a minősége kérdéses. Nekem van 2 db köpött nektarinból (kopasz őszibarack) nőtt fám. már vagy 15 évesek. Tulajdonképpen egészen kicsi mindkettő, az egyik az embermagasságot sem éri el. Mindkettő terem vagy 12 éve, úgy augusztus vége felé van az érési időszak. A gyümölcs sima héjú, sárgás-pirosas 4-5 cm átmérőjű. Íze határozottan sárgabarack-őszibarack közti, egy határozott, pici keserű beütéssel, ami inkább pikánssá teszi.
2015. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is van pár magonc őszibarackom.

A kis növekedési erély (fáé) és a gyümölcs enyhe kesernyés íze jellemző, de ezzel együtt finomak.

Van ami éretten is ropogósan kemény (gumibarack), van ami a késői őszibaracknál is később érik, van pici, nagyon korai kopasz barack is...

És mivel nem érik más gyümölcs abban az időben amikor ezek, számunkra értékesek.

2015. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyátalán nincs igaza az elsőnek .Különböző barack fáink vannak,magról keltek .Nagyon szép a termésük .
2015. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is van magrol kelt őszibarack fám,teremnek rendesen igaz nem hatalmasak de finomak.
2015. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Az első abszolút nem ért hozzá.

Alapvető genetika, hogy az utód a szülőkre fog leginkább hasonlítani, és csökkenő valószínűséggel a távolabbi felmenőkre. A vad ősök már olyan sok generációnyira vannak a mai fajtáktól, hogy gyakorlatilag 0 az esély, hogy ezekre üssön egy gyümölcs.


A fád, ha nem ülteted át, kb. 4 év múlva fog termést hozni. Hogy milyen minőségűt, azt nem lehet tudni. Lehet, hogy nem sokat érőt, de arra is jó esélyed van, hogy szépet és jót.

A gyümölcsfák nemesítése is ilyen magoncok útján történik, elvetnek egy csomó magot, és a termőre fordulás után megnézik, melyiken van valami kiugróan jó minőségű termés, vagy egyéb jó tulajdonsága melyiknek van.


Az mondjuk egy másik kérdés, hogy nem minden fajta növekszik elég erősen a saját gyökerén. Vannak olyanok, amik nagyon jók, meg vannak olyanok, amik gyengék. Ezt is csak próbával lehet megtudni.

De figyelj, kipróbálod, aztán ha nem vagy megelégedve vele, akkor kivágod.

2015. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem, hogy minek irkál hülyeségeket, aki em ért hozzá.


Jó neki?

Vagy csak egy hazug csaló, aki csak több csemetét akar eladni?

2015. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!