Kezdőoldal » Otthon » Kert » A komposztom egy nagy száraz...

A komposztom egy nagy száraz halom, pedig mostanában rengeteg eső volt. Hogy lesz így belőle tavaszra használható komposzt?

Figyelt kérdés

Fadeszkákból van megcsinálva egy nagy láda.

Szellőzik is, de nedvességet is kap. Nyáron néha meglocsoltam, de az utóbbi időben elég sok eső is volt.

Most arra gondoltam, megforgatom vasvillával, az egyik oldala nyitható. De egy nagy stzáraz gazhalom az egész. Ez így jó? Vagy hogy kéne kinéznie?



2015. nov. 6. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt úgy szokás csinálni, hogy minden új adag zöld hulladékra legalább egy 2-3 centi vastagon földet szoktak lapátolni, az megfogja a nedvességet, és gyorsítja a rothadást.

én legalábbis úgy szoktam, és 1 év alatt kiváló porhanyós komposztot kapok.

viszont én mindent ledarálok komposzt darálóval, így még hamarabb el rothad az egész, de simán is jó, csak a lényeg hogy legyen a rétegek között föld, hogy ne tudjon kiszáradni.

2015. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én meg úgy csinálom hogy jól be locsolom aztán le takarom fóliával vagy lyukas kert medencével. Aztán a locsolgatást ismétlem mikor kezd ki száradni. Egy év alatt kész. Ha folyton ki tud száradni akkor csak hosszú hosszú idő után lesz jó. Tehát locsold és takard.
2015. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is fóliával takarom még az esős idő előtt is elég nedves volt, meg tényleg legyen rajta elég föld is
2015. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha száraz, akkor feltehetőleg erős szárú gazok lettek beletéve, azokat össze kellett volna törni valahogy, vagy legalábbis lenyomkodni. Meg tömörebb anyaggal keverni, mint pl. fűnyesedék. A komposztnak általában az szokott a baja lenni, hogy túl tömör, és berothad.

A letakarásnak is ez a veszélye, hogy ha kicsit tömörebb az anyag, akkor az oxigénhiány miatt rothadni kezd.

2015. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagy gazok valóban lettek beletéve, de emellett sok más is.


[link]


ezt a cikket most találtam, a föld valóban kell, de a fóliát nem szabad, azt írja.

sok érdekesség van ezen az oldalon.

2015. nov. 13. 07:47
 6/6 A kérdező kommentje:

Eltelt egy év, a komposzt elkészült.

Csak a teteje volt száraz, de azok azok a gazok voltak, amiket később dobtam rá, mivel folyamatosan górtam a tetjére.

Szóval működött, nem volt probléma, hogy néha kiszáradt.

2016. okt. 12. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!