Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell szántani Honda...

Hogyan kell szántani Honda kisgéppel?

Figyelt kérdés
Nézegettem a Youtube-on vannak videók. Mindegyiken már van kezdő barázda, abba teszik bele a gépet, de leírást sehol sem találtam, hogyan, mivel kell elkezdeni, merrefelé kell haladni, egy darab jobbra forgató ekém van.

2015. nov. 13. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne más a kezdő barázda, mint a többi?

Ahhoz netán balra forgató eke kellene?


Ha jobbra forgatód van, akkor a kert jobb szélén húzol vele egy egyenes barázdát, és már meg is van a kezdő. Onnan folytatod a többivel.

De ha rotációs kapára gondolsz, azzal a videók szinte mindegyikén elég gány munkát végeznek, csak a felszínt kapirgálják, ami sokat nem ér.

2015. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elsőre nem tudok vele egyenest húzni. Össze vissza kanyarog, mert elakad minen gyökérben. Jelöljem ki spárgával, és ássam meg? Vagy szántsam apránként? Úgy, hogy egyszerre csak 10 centi mélyen, aztán újra, addig, míg elég mély?
2015. nov. 13. 18:26
 3/6 A kérdező kommentje:
A többi barázda már vezeti a kereket. Akkor már nem kanyarog.
2015. nov. 13. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, hát a gyökerek persze okozhatnak gondot, ezekkel nem lehet mit csinálni.

Az első barázdát akkor csináld sekélyebbre.

2015. nov. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Külön-külön be kell állítani a kezdőbarázdához, majd a többihez az ekét. Kezdőbarázdánál a gép vízszintesen áll, következőknél kereszt irányba meg van dőlve, mivel a jobb kerék a barázdába megy. Az eke állását ennek megfelezően szabályozni /állítani/ kell. Mind két állításra vonatkoztatva : az ekevasnak vízszintesen kell állni, hosszirányba pedig a csuszkának a barázda alján kell lenni erre mondják, hogy sarkon jár. Ilyenkor kell a legkevesebb vonóerő. Egytengelyes kisgépeknél ez a jó megoldás. Állítgasd párszor és rá fogsz jönni. Akkor lesz jól beállítva, ha beállítod a barázdába elengeded, és magába egyenesen megy.
2015. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Van egy kert,amiben embernyi gaz volt. A gyökerek is ennek megfelelően nagyon erősek. A kisgép kuplungját a fiam szétégette a fűnyírós feltéttel. Lehet, hogy jobb is azt a földet először kézi ásással feltörni. Ha majd kész lesz, próbálgatom az ekét állítgatni. Nem hittem volna, hogy annak ekkora jelentősége van. Hiszen, a kerekeket is fordítva raktam. A youtube-os videókón ellentétes a mintázat az autógumikhoz képest.
2015. nov. 14. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!