Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd tarthat baromfit...

A szomszéd tarthat baromfit közvetlenül az én portám mellett?

Figyelt kérdés
Drótkerítés választ el minket és ő oda szaratja a tyúkjait végig hosszu az én udvarom mellé. Én látom, én szagolomés nekem rikácsol a kakas hajnalban. És nem beszélve arról hogy leskelődik. A kerítés az övé. Én is építhetek kerítést amin nem látni keresztül?

2015. nov. 13. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, saját telkeden szabadon építhetsz kerítést.
2015. nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felhúzol egy léckerítést, elé még sövény és viszlát.
2015. nov. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Borzalmas életed lehet kakaskukorékolásra ébredni.
2015. nov. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom, a szomszéd is tud mondani olyan dolgot, ami meg őt zavarja a te viselkedésedben, pl. zenét hallgatsz, bulikat tartasz, autót szerelsz, füvet nyírsz, fát fűrészelsz, stb. Az ilyesmit el kell viselni.


Nem írtad, mennyi tyúkról van szó.

Ha mondjuk 10-ről, akkor semmit nem tehetsz.

Ha 100-ról, akkor annyinak már lehet olyan szaga, ami miatt jogi lépéseket tehetsz. Pl. a szomszédot lehet kötelezni, hogy a madarakat a kerítésről X méterrel távolabb tartsa, vagy tömör kerítést létesítsen. (PTK szomszédjog, szükségtelen zavarás tilalma.)

Amennyiben egy éven belül telepítette oda a sok madarat, a helyi jegyzőtől kell birtokvédelmet kérni, egy évnél régebbi dolog esetében beperelheted. (De az kb. többe kerül, mint csinálni egy saját kerítést.)

Kétes esetben kérdezd meg a jegyzőt, mit tanácsol.

2015. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Saját telkeden építhetsz mellé kerítést. Minden településen van állattartási rendelet, érdeklődj utána (a település honlapján fenn van, vagy a jegyzőnél kérd el). Ha nem ennek megfelelően tartja őket (pl. túl sok van), a jegyzőnél kérj intézkedést. Még a csirke hagyján, ha disznót tartana...
2015. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Újra írták az állattartás szabályait,ólak épitését .

Inkább az állattartók vannak védelem alatt.A kormány nagyon támogatja a kis állat tartókat .Épithetsz bármilyen kerítést

a kakas hangja felette is átszáll .A környék kutya ugatásai nem zavarnak ? Vagy a tiéd is ugat akkor ,mikor a szomszéd pihenne .

2015. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Bocs,de Jimmit is zavarta a hajnali kakas kukorékolás ,és ő egy stukkerral megoldotta a dolgot .Persze nem a kakast lőtte le ,mert ahhoz nem volt joga .
2015. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

építhetsz kerítést, amivel max a leskelődést akadályozod meg, de a szag attól még megmarad.

amúgy engem is zavarna az állandó zaj.

de ilyen a kertes ház, ez ezzel jár.

nálunk a hátsó kert egy lóistállóval szomszédos, onnan is jön néha szag, de minden szabályos.

szerintem a szomszéd nem ipari mennyiségben tart tyúkot, 20-30 darabhoz simán joga van, sőt akármennyire nem szeretem a zajt, az ilyet mégis támogatom, mert egy házi tyúknak "kicsit" más íze van, mint a tápon gyorsan nevelt ketrecesnek, aminek ammóniától szétégett a lába a saját ürülékében, de lábra állni nem tud, mert az életben nem volt még szabadon.

egy háztáji tyúktól még a leves is más színű lesz.

és miért ne gazdálkodhatna valaki, ha van rá ideje és van hozzá helye?

az önkormáynzathoz akkor menj, ha mondjuk 200 állatról van szó, az már nem kis mennyiség.

2015. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát nyáron, amikor este azért nem alszol mert megdöglesz, kinyitod az ablakod és mire elalszol hajnal 2-kor és hajnal 5-kor már rikácsolnak a kakasok (vagy 5 kakas) közvetlenül az ablakod mellett... tényleg szar életem van. És a gyerekemnek is. A kutya nem ugat minden nap hajnal 5-kor. Kívánom a gyökér hozzászólóknak, akik szerint ez nem zavaró, hogy csak egy kakas kukorékoljon az ablaka alatt. De gondolom panelban laktok. Biztosan szeretnétek saját kertes házat és kakas kukorékolásra ébredni.

A kerítéssel nem a hangot akarom kizárni nyilván, hanem azt hogy a szomszéd ne azzal töltse a mindennapjait, hogy a tyúkjai között sétálgat és minket les. Ezt honnan tudom? Mert mindent kunyerál az udvarunkról, ami csak megfordul ott. És bármit csinálunk, azonnal ott terem és osztja az észt. Nem sok baromfi van, de büdösnek büdös. És vannak malacok, de azt hálistennek nem a mi udvarunk mellett tartja. A másik szomszéd meg a malacokra panaszkodik...

2015. nov. 18. 22:14
 10/10 maoriérzések ***** válasza:
Nehogy már nekem kelljen védekezni falakkal stb. a fsz szomszéd miatt,nálam meg sem kérdezte pl.mit szólok a tervéhez.Miért nem nevelgeti közvetlenül a háza mellett? Oda kell bszni a szomszédhoz? Hagyjuk már a házi csirke ízét, ez mellébeszélés.Főváros,belterület.
2023. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!