Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd fája a kerítés...

Szomszéd fája a kerítés mellett van, leárnyékolja fél kertem nem engedi be a napfényt lakásom fő tartózkodási helyére. Többször szóltam a szomszédnak, de nem tesz semmit. Én mit tehetek? Békésen szeretném rendezni, de radikálisabb eszköz is jó.

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 10:15
1 2
 1/20 csabyyca válasza:
26%
Szerezz gázolajat és öntsd a tövéhez. Kb 5 liter gázolaj és 5 liter víz elegye.Pár hét és győztél!Naponta 1-2 litert kell önteni.
2013. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
az elöttem szóló igazán gyakorlatias!;))))
2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Granulátum válasza:
13%
só+melegvíz a földre a gyökérzet fölött
2013. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
15%

ha gyümölcsfa(sejtem hogy nem, mert azok nemigen nőnek nagyra, de ha mégis) akkor ne bántsd.

ha csak dísz, akkor gázolajat neki. Vagy fagyállót, az talán még gyorsabban is végez vele.

2013. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha a szomszéd kutyája ugat, akkor azt meg lemérgezed?

És ha a gyereke ordít...?


Ültess az árnyékba árnyéki növényeket, ha nem megoldható, vagy termelésre használnád akkor beszéld meg a szomszéddal, hogy neked kárt okoz az árnyék...


Ott volt a fa amikor odaköltöztél?

Átlóg az ága a területed fölé?

2013. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Bizony vannak szabályok ilyen esetekre is .ha neked ebből anyagi károd származik,akkor először önkormányzat,majd

birósági ügy lehet belőle .Ez hosszadalmas szokott lenni,és pénzbe is kerül.Ilyenkor tényleg azt szokták csinálni,valami képpen elszárítatni a fát .Ha ez nagy fa,az

előttem való tippek már nem sokat érnek,de ez függ attól is milyen fáról van szó .

2013. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos egyre több ember bunkó (nem éri be a telek adta méretekkel) vagy egyszerűen tudatlan, tanulatlan. Minden fa és cserje típus ültetési távolsága a kerítéstől meg van határozva az önkormányzatnál. Általában ez gyümölcsfánál 3m, diófánál, gesztenyefánál 5m. Cserjéknél 1m, de a sövénytuja sem lehet közelebb 1 m-nél, mégis van aki 30 centire ülteti. Ha valaki pl. cseresznyefát 1 méterre ültet vagy hagy megnőni magról szándékosan, az ugyanolyan kárt okoz a másiknak, mintha ő maga menne át és leborítana évente 2 zsák falevelet a fűre. Aki idióta, azzal nem érdemes beszélni, egy drasztikus húzás, pl Gialka vagy Tajfun gyomírtó nagy töménységű átpermetezése elég szagtalan a gázolajhoz képest és észrevétlen, de előtte megkérdezném, hogy ő mit érezne hasonló esetben ha valaki a nyakára ültetne egy fát. Én is hasonlóképp vagyok egy olyan szomszéddal aki egy évben egyszer jár itt, de a fáit 1 méterre, a diófát 2,5 métere ültette és már szép nagyok. Mivel eladó a telek, gondolkodtam rajta, hogy kivágom őket, de az tuti, hogy ősz előtt kerítésvonalban mindent lenyesek, mert a diólevél nekem most nem hiányzik, sokat beárnyékol és ott a fű sem nő alatta...
2013. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
Tavasszal amíg a szomszéd távol volt, alágyújtottam az áthajló fáinak. 3 méteres lángok, felette perzselő hőség, de úgy tűnik nem sok hatása volt.
2013. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Van telekhatártól való ültetési távolság. Oké.

Ha dédszüleimtől örököltem egy telket, ahol egy kb 100éves diófa van a telekhatártól 2 méterre akkor az már kivágandó?

(felezett telek, amikor ültették, akkor közel a telek közepén volt)

2013. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
40 éves fáról van szó.Cseresznye.Egész életünkben egymás mellett laktunk.A fa tetejéről senki se tudja már leszedni a termést.Az ága fél kertem fölött van.Terebélyes,a kerítéstől 1 m-re sem ültetve.Állatot sosem mérgeznék meg,de volt,hogy kutyája a hálószoba ablakom alatt volt kikötve.Egész nap a legyeket hajkurásztam,éjjel meg nem aludtam.A vonyítástól.Anyám kérdezte is tőle,hogy lehet ilyen szívtelen velem.Utálom pusztítani a természetet,de érdekel a radikális megoldás.Vagy én vágom le az átnyúló ágakat.
2013. máj. 31. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!