Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tök belsejét a komposztba...

A tök belsejét a komposztba dobtam - biztos ki fog hajtani és nagy tökök nőnek a komposztládámban?

Figyelt kérdés
Akkor is, ha közben 100x megfagy a mag?

2015. nov. 19. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Zárt komposztládában nem hajt ki, nyitott komposztdombon esetleg igen, de annak is inkább örül az ember. A fagyot legalább a magok egy része jó eséllyel kibírja. Nekem akkor szokott kihajtani, miután széthordtam a komposztot az ágyások között.


Főleg paradicsom szokott nőni, valami rezisztens fajta, mindig bőven terem, nem lesz beteg. Egyszer nőtt ki görögdinnye. Tök még sosem, de ha téged zavar, majd kigyomlálod. Nem rosszabb, mint más gyom.

2015. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

annak nem örülnék, ha tavasszal hajtana ki, és elvenné a tápanyagot az általam ültetett növényektől.

a komposztálóm deszkákból van, egy csík deszka után ugyanakkora rés van.

2015. nov. 19. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Akinél kikel, annál is csak pár darab szokott kikelni többnyire. Legalábbis, ha odafigyelt erre.

Ami a szélére kerül és még frissen, nyersen, nedvesen megfagy, az nem kel ki.

Ami a komposzt közepébe kerül, az ha kicsírázik is véletlenül, éretlen komposztba megy a gyökere, amitől elpusztul, mielőtt észrevennéd a felszínen a leveleit.

Csak az a pár csírázik ki, ami a szélére kerül, és nem fagy meg, csak miután már kiszáradt megfelelően.

2015. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!