Kezdőoldal » Otthon » Kert » Turán szőlőről tapasztalat?...

Galea János kérdése:

Turán szőlőről tapasztalat? Cukorfok? Borának érlelési ideje?

Figyelt kérdés
savanyú, agyagos erdei talajon, nyugati fekvésben
2015. nov. 20. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
"Tóth Imre-Pernesz György : Szőlőfajták" c könyvben a 79 oldalon találod a fajtaleírást. Egy gépelt oldal.:) Keres rá.
2015. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, akkor amit én szükségesnek látok a leírásból:

Szinoniv név: Bikavér 13, Eger 208, Agria.

Termesztési értéke: korai, gyenge és közepes nönekedésű, közepes termésátlagú 9-11 t/ha, fekvés és talajiránt igényes, viszonylagosan szárazság tűrő, fagytűrősége kielégítő, viszonylag szárazságtűrő, nem rohadó, bora finom harmonikus.

Fürtje tömött, vállas 160 gr. Bogyók kicsik 1,7gr. Festőlevű.

A borászat más témakör. Ezzel a fajtával nincs gyakorlati tapasztalatom. Én úgy értelmezem, hogy érdemes vele foglalkozni, a leitak alapján.

2015. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában ritkán készítenek belőle bort,inkább házasításra való,mert jó festő levű.

Nekem két tőke van nagyon szépen terem ,étkezési célra is jó,mert kellemesen édes.Kevés bort csinálok ,eg év alatt elfogy,az érlelési időt nem tudom ,de szerintem ha ál három hónapot ,vagy többet fogyasztható.(ha sok van egy éves érleleést szoktak javasolni)

2015. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Termesztési értéke: szeptember elején érik, gyenge, közepes növekedésű, közepesen termő, talaj - és fekvés iránt igényes, viszonylag szárazságtűrő,fagytűrése kielégítő rothadásra nem hajlamos, kevés zöldmunkát igényel, bora finom, fűszeres, harmonikus, erősen festő, házasításra kiválóan alkalmas.


Fürtje: vállas, tömött, középnagy, átlagtömege: 160 g


Bogyója: gömbölyű, kicsi, pontozott, hamvas, kék, húsa puha, leveses, vastag héjú, semleges ízű.

2015. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!