Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szupermarketben vagy virágbolt...

Szupermarketben vagy virágboltban vegyek orchideát? (A virágboltban drágább. ) Az a cél, hogy szép, egészséges legyen.

Figyelt kérdés
Más szavakkal: mi a különbség a virágboltban, illetve a Tesco-ban / Sparban vásárolt orchidea között? (Persze, a virágboltban kaphatók szebbek egy picit...)

2015. nov. 23. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagy különbség nincs. Mindkettőt kb. ugyanonnan importálják.

A különbség esetleg annyi, hogy a tuskóban egy ugyanolyan árucikk, mint a kávéfőző meg a wc-papír, azaz megérkezik, ki..sszák a polcra, aztán a a kutya rá nem néz többet. Csak ha már nagyon tönkrement, akkor leárazzák 20 Ft-tal. Vagyis, a nemtörődömség miatt lehet valami baja, pl. kitették érkezéskor félórára a fagyba. De az ilyesmit azért többnyire meg lehet rajta látni, tehát ha egészséges, akkor vedd meg nyugodtan. (Némely virágboltban sem értenek hozzá többet, tapasztaltam.)

2015. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában a virágboltosok válogatják az árúikat amikor az üzletbe szállítják. Az árúházakban tömegcikként érkeznek, igaz itt valamival olcsóbbak.
2015. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyi különbség van talán, hogy a boltban töltött idő alatt szakszerűbb törődést kap a virágbolti növény a nagyáruházival szemben.

Egyébként ugyanonnan való mindkettő.

2015. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem lehet a kérdésre válaszolni, mivel, mint írták, ugyanonnan, nagyüzemi termesztésből származnak, legfeljebb utána pár hétig a termesztőnél megszokott vagy attól némileg eltérő körülmények között tartják vásárlásig. Az üvegházban nevelt növények a lakásban megszokottnál jóval magasabb páratartalom mellett élnek a termesztőnél és az üvegházban is, míg a szupermarketben kevésbé. A lakásba kerülve mindenképpen drasztikus életfeltétel-változás lép fel. Én kizárólag OBI-ban leárazott, senyvedő, de még életben maradt példányokat veszek "felélesztési" célból, aztán vagy sikerül, vagy nem. Amelyik azonban túléli a lakásba kerülést és képes alkalmazkodni az új körülményekhez, az idővel "meghálálja" a törődést.
2015. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár hete vettem az Ikeában két leakciózott növényt. A virágaik hervadtak voltak, de a levelek, léggyökerek egészségesnek tűntek.

Már az első locsolást meghálálták, azóta újabb virágszárat növesztenek a már meglévőn :)

1600Ft-ból lett két növényem. Szerencsére mindenki a virágzókat akarja...

Szerintem bárhol veheted, meg kell nézni vásárlás előtt itt is- ott is, hogy egészséges levélzete és kártevőmentes legyen. Nekem az a legnagyobb élmény, amikor virágszárat nevelnek telente(persze "készen" kapni is jó). Erre képesek az olcsók is.

2015. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!