Kezdőoldal » Otthon » Kert » Láncfűrésznél (McCulloch...

Láncfűrésznél (McCulloch Double Eagle 50) szorul a dugatyú berántásnál mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van egy láncfűrész McCulloch Double Eagle 50. Sajnos ez nem mai darab, de ezt még úgy csinálták mint a régi minőségi dolgokat 1. osztályú anyagokból, hogy legalább egy emberöltőn keresztül jó legyen.

Az előző gazdája nem nagyon tartotta karban, de két-három éve még láttam működni. A lényeg kitisztítottam az olajozós/benzines tankot bennük a szűröket a légszűrőt amit tudtam sajnos a karburátort azt nem tudtam kiszedni szétszedni, hogy az rendeben van- e teljesen nincs-e eltömődve stb. Megnéztem a gyertyát az is rendeben van.

Feltöltöttem friss üzemanyaggal, de berántásnál azt tapasztaltam szorul a dugattyú ami érdekes, hogy ha a gyertyát kicsavarom a dugattyú rendesen megy nincs semmilyen szorulás. A kipufogót is leszereltem és látni, hogy a dugattyú is rendben van onnan nézve. Az okozhat ilyen jelenséget, hogy a karburátor esetleg el van tömődve belül, vagy máshol lehet a hiba forrása?

Nincs szívem alkatrészként eladni, ha egy mód van rá nem ezt érdemelné, (és ki is próbálnám már milyen vele vágni szeretem a minőségi dolgokat ) de szerelőhöz meg nem éri meg elvinni, mert az már teljes ráfizetés lenne anyagilag. (Sajnos már az olajlezáró kupakot cserélni kell rajta és a vezetőlemezt is ami már közel 10.000,- Ft könyéke lenne és lehet a láncot is bár elvileg az még jó csak élezni kell.)

Ha kapok rá választ amivel ölebre is jutok nála azt nagyon megköszönném!



2015. dec. 4. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kicsavart gyertyánál könnyedén megy a dugó, ilyen baj nem lehet, nem a kompressziót érzed, amikor berántanád gyertyával?

Amúgy ha már hidegen szorulna a dugó, akkor melegen meg se moccanna a hengerben.

De ezt kizártnak tartom, hogy szorulna.

Szikra van? Benzin van?

2015. dec. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez még sufnituningnak is rossz .
2015. dec. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rosszúl fogalmaztam olyan érzés mint, ha szorulna, de mivel hogy ha gyertya ki van teketve rendesen megy a dugatyú azzal nincsen gond. Én arra tippelek, hogy a porlasztón nem tud bejönni rendesen a levegő/benzin elegy, de ettől lehet olyan érzésem, hogy szorul a dugatyú? Magyarán okozhatja az a jelenséget, hogy el tömödve a porlasztó vagy valami más ment tönkre esetleg benne?
2015. dec. 4. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy porlasztó miatt biztos nem szorul a dugattyú, még ha teljesen le is zárod a szívócsonkot, akkor se lehet olyan érzésed, hogy szorulna. Ott vákuumot szív, felül meg sűrít.

Bár nem írtad, két ütemű, vagy 4 ütemű-e?

Ha látnám, biztos tudnám, de így leírva nem nagyon értem, mi lehet a probléma.

Az biztos, ha megakad a dugattyú valahol, azt nem rugózva teszi, hanem akadva, fémesen.

Szét kellene szedni az egészet, lehúzni a hengert, nem tartana semeddig, nem egy nagy etvasz. Meg valamin el kell kezdeni a szerelést, anno én egy MZ TS-125-el kezdtem 30 éve. :)

Nézd meg, benzines lesz-e a gyertya.

2015. dec. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam róla a neten. HA valakinek segít így kitalálni mi lehet a gond.

2015. dec. 5. 19:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom így mit nézzek a gyertyán, ha nem lehet berántani. Akadozva tudom a a berántó zsinórt kihúzni, de fényévekkel van attól ahogyan berántásnál kellene viselkednie. A gyertyát még tisztításnál kiszedtem kicsit le drótkeféztem lemostam féktiszttóval és kompresszorral kifújattam utána megnéztem ad- e szikrát adott azzal nincs gond. De ha be van tekerve a helyére akadozva (szorulva) lehet kihúzni a a berántó zsinórt, de ugye rendesen berántani nem lehet.
2015. dec. 5. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:

De biztos nem a karburátor miatt akad, lehet a főtengely megszorul a gyújtásnál, vagy elgörbült(bár fűnyíróknál láttam ilyet) vagy egyszerűen csak a berántózsinórnál szorulhat valahol.

Ezt mindenképpen szét kellene szedni, átnézni, mondom, nem egy nagy művelet, csak ne szakítsd meg a csavarokat, mert az bosszantó tud lenni összerakásnál.

2015. dec. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Főtengely meg berántó ugyanúgy nem lehet a bűnös, mint a dugattyú, ha egyszer kiszedett gyertyánál nincs gond.

A kiszedett gyertya ugye azt jelenti, hogy szabadon szelel, ki-be. És ez az egyetlen dolog, ami a gondot okozhatja. Vagy be nem tud szívni, vagy kipufogni nem tud.

2015. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan gond,hogy nem bele való hosszúságú a gyertya vagy nincs meg az alátét és beleér a dugattyúba cseppet?Esetleg a lendkerék mágnes nem kapott fel egy csavart vagy egy alátétet és az akad rántáskor?Ha hozzá adódik még a jó kompresszió akkor betekert gyertyánál okozhat szorulási érzetet.Salynos okozhat mégy ilyen gondot az eltekeredett főtengelysonka is,ha túl feszes vagy nem rávaló láncal nyüstölték-350-es Hq nál találkoztam ilyennel azt is úgy vettem,hogy szorul a dugattyú és ez okozta neki.
2020. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!