Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon szép magas a krumplim...

Nagyon szép magas a krumplim szára, derékig erő, de alig van gumo alatta, ami van az is kicsi. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Március elején lett ültetve, eddig 3x öntöztem, előző években sose öntöztem, csak idén. A sorok közét árasztom el, hogy a levele ne kapjon, és ne legyen beteg. (öntözés nélkül már kisült volna, ahogy a szomszédé, de így nagyon szép sötét zöld)

Bio, fémzárolt burgonya lett ültetve.


2015. júl. 22. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Feltehetően a vízhiány miatt.
2015. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi pl. többször öntözzük, legalább 4-5 naponta ha hőség van (reggel szórófejjel alaposan, nem lesz gombás ha leszárad a víz róla),kap jó minőségű műtrágyát és külön levéltrágyát is.


Nem győztük betakarítani,nálatok tehát valami "hiányzott" neki...

2015. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Homok talajon/közép kötött talajon 3x öntözés édes kevés, főleg hogy alig esett eső.
2015. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Korábban nem lett öntözve, mégis szép volt.

Az a 3 öntözés 100 nm-re 5000 liter/alkalmat jelent

2015. júl. 22. 20:39
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet tápanyag hiány is főleg ha egy helyre van ültetve, mondjuk tavaly jóval több eső esett most meg felénk pl. semmi..
2015. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha magas a krumpli és sötétzöld, akkor nem kell olyan ostobaságokat írni, hogy vízhiány. Attól már leszáradt volna az egész. Én is 4 vagy 5 alkalommal öntöztem, és az enyém is nagyon szép zöld, csak mondjuk van is alatt krumpli.


Lehet egyoldalú tápanyaghiány, vagy akár az is, ha kizárólag nitrogént adtál neki.

De ha még zöld, akkor van ideje gumót fejleszteni.

2015. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó minőségű npk+mikroelem műtrágyát meghálálja, nem is beszélve a levéltrágyázásról, de:


"A burgonya nagy vízigénye miatt májustól augusztusig – még átlagos évjáratban is - körülbelül 200-300 mm vizet kell öntözéssel pótolni ahhoz, hogy biztonságosan jó legyen a termés. Meleg és aszályos évben 400-600 mm-t is ki kell öntözni. A gyakori kis vízadagokkal történő öntözés az optimális a burgonya számára."


Tehát elképzelhető hogy a gumóképződés a víz miatt is elmaradhatott!

2015. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szikkadt, tehénsz.ros trágya hiányzik neki. Azt kell beleásni a földbe, hogy jövőre nagy legyen a krumpli.
2015. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha még sötét zöld akkor várj még vele, akkor van még ideje gumót fejleszteni. Szerintem fajtától is függ mikor szárad el a szára. Nekem pl. a korán elültetett igen korai fajta szára már teljesen leszáradt, ettől függetlenül van alatta, szerintem egyszerűen eljött az ideje, számomra nem különösebben baj, hogy elszáradt a szára.


A 3x -i öntözést hogy érted? Hetente háromszor, vagy eddig összesen 3x? Mert az utóbbi az igazából szerintem ilyen forró és száraz időben szinte a semmivel egyenlő.

2015. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3x öntözés max. kötött agyagos talajon elég, homok az kiszárad 1-2 nap alatt, pont ezért érdemes a gyakoribb öntözés kevesebb adagokkal mint ahogy feljebb is le van írva, maga a növény valószínűleg a számára szükséges vizet megkapta de gumóképződés már nem indul meg mert nem áll rendelkezésére a többlet víz, kiváló példa erre az uborka a szomszédnál ami szép de mivel nem kap bőséges vizet nem is terem...csak a saját életfolyamataira elég a az a pár kanna víz, amióta naponta szórófejjel meglocsoltam neki érdekes módon nem győzte szüretelni...
2015. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!