Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ciklámen! Mi a gond? Olyan...

Mephistophelis kérdése:

Ciklámen! Mi a gond? Olyan régóta szeretnék egyet, mindennek utánanéztem, elvileg minden körülmény adott, mégis haldoklik.

Figyelt kérdés
Szerdán vásároltam. A fürdőben van billentett, nyitott ablak előtt. A légmozgás megoldott, éjszakára sem zárjuk az ablakot. Az enyhe idő miatt nincs hideg, de 20 fok fölé még nem esett a hőmérsáklet. Ált. 13-18 Cfok. aztán szombaton locsoltam meg alulról(a tálkába). 15 percig volt szobahőmérsékletű vízben, amit az akváriumból vettem, tehát lágyabb, és élővíz.2 nappal később már teljesen elengedte magát. a szárak alja nem nyálkás, inkább mintha kiapadt volna. A boltban a hölgy azt mondta, hetente locsoljam. Mikor meglocsoltam picit elkezdett felállni, de másnapra megint elkezdett kókadni. Megint kapott 10 perces ülőfürdőt, a helyzet u.a. picit felált, aztán egészen elengedte magát. Olyan mint egy szétcsúszott részeg. Mit ronthattam el? Előfordulhat hogy túlszáradt az első 4 napon? Van pára és légmozgás is. a fűtés őrlángon van, de járólap széles a párkány amin csücsül, és nagy az ablak is ami tejüveg, szóval a fény is elég, miközben tűző nap nem éri.Segítsetek plíz!

2015. nov. 18. 00:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján talán a túlöntözésnek van legnagyobb esélye. Mikor megvetted, illetve amikor legelőször öntözted, akkor nedves volt a földfelszín? Mert akkor nem lett volna szabad öntözni. (Az nem számít, hány napja volt öntözve, a talaj állapota a lényeg.)

Egyébként is, ilyen hűvös helyen nem szabad tocsogósra öntözni, amennyit a föld felvesz, csak enyhén nedvesíteni.


Persze, az is elképzelhető, hogy a boltban túl meleg és sötét helyen tartották egy hétig, és nálad jött elő a probléma, talán a túlöntözés hatására.

Tartsd félszárazon, csak teljesen száraz felszín esetén öntözd (mikor a földbe belenyúlva lentebb még nagyon kicsit nedves), esetleg ha még menthetőnek tartod, beöntözheted valami gombaölőszerrel, pl. a Dithane elég olcsó.

2015. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem hiszem hogy túlöntöztem volna. Minden nap beledugtam az ujjam a földjébe, és akkor öntöztem minor már úgy éreztem hogy még egy nap és túlszárad. Ráadásul mindenhol azt írták hogy fél óra max után öntsem ki a vizet. Nálam 15 percig állt a tálban. Azt is olvastam hogy megkocsonyásodik és a virágok is elvesztik a színüket ha túllocsolom, de nálam ilyen nincs. Még most is szépek a virágok, habár fekszenek. Nem hervadtak, nem fakultak. Egyedül a szárak tövénél van valami, ami nem penész. Néhány milliméter hosszúságban össze van aszódva. :/
2015. nov. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!