Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideámból pinduri fehér...

Orchideámból pinduri fehér gomba nőtt ki, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

1 hónapja kaptam egy orchideát (áruházból származik), és azóta folyamatosan száradnak el a virágai, szárai, levelei. Gyökereinél megfigyeltem, hogy nedvesek és barnásak, amik kilógnak alul a cserépből, illetve az ültetőközegben. Az ültető közegben látni szép zöld gyökeret is. Heti egyszer szoktam öntözni, illetve reggelente permetezni a párásítás miatt. Ma délután észrevettem, hogy egy pinduri fehér gomba nőtt ki belőle. :( Meg lehet menteni az orchideám?

Előre is köszi a válaszokat!



2015. dec. 16. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A gomba meg az orchidea jól megvan egymás mellett, de ha a gombára nincs szükséged, szedd ki (törd le és dobd ki). Ha barna a cserépből kilógó gyökere, akkor rohad, ne álljon a cserép alatti tálban a víz. Feltehetőleg bőven elég, ha permetezed (a gyökerét és nem a leveleit !). Ha Phalaenopsis orchideáról va szó (pillangó orchidea), annak bőven elég, ha heti egyszer cserepestül egy vödör vízbe meríted (a leveles szárat nem !), majd 20-30 perc áztatás után kiveszed és hagyod lecsepegni a vizet. Ilyenkor nem kell több locsolás, a kilógó léggyökereket lehet vízzel permetezni naponta akár többször is. Sajnos, ha túlöntözés miatt rothadni kezdenek a gyökerek, az sokszor végzetes.
2015. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mikor érdemes megöntözni? Belső gyökerei folyton élénk zöldek, léggyökerei meg folyton nedves barnás sárgás. Az a baj, hogy más léggyökere nincs. Mármint amikor kaptam, akkor a cserép aljából lógott ki a léggyökér, nem felül. Felül nem lógtak ki belőle. :/
2015. dec. 16. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a gomba nem az orchideát eszi, hanem az ültetőközeget. A növény problémái más miatt lehetnek. Pl. ha kaspóban tartod...
2015. dec. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Orchidea kaspóban tartom, ezt javasoltak a viraguzletben. Viszont a tettek mezejere leptem, es 'megmutottem'. Gyokerzete nagy resze elrohadt, de maradt 2 kisebb egeszseges gyokere. Szegeny tulontozes aldozata lett. Atultettem egy szaraz kozegbe, remelem tuleli gondatlansagom. :)
2015. dec. 18. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!