Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a portulacaria...

Mkrisz98 kérdése:

Mi baja lehet a portulacaria afra bonsaiomnak?

Figyelt kérdés
A bonsaiom 2 éves, még nem volt soha átültetve, mert tavasszal akartam megcsinálni. Úgy egy hónapja elkezdte lehullatni a leveleit és kisebb ágait is, azthittem abba fog maradni, de már alig maradt rajta levél. Eddig semmi baj nem volt vele, rendszeresen trágyázom a földjét is. Megfázni nem hiszem hogy megfázott, mert nem volt hideg helyen soha. Mi lehet a baja és mivel tudok ellene tenni, illetve megállítani a folyamatot? a Válaszokat előre is köszönöm!

2015. dec. 29. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Valamit azért írhattál volna a körülményeiről, mert ezek nélkül ugyan honnan tudhatnánk, ha még egy fotót sem tettél fel.

Nem tartod meleg szobában esetleg? Nem öntözted agyon? Nem tetted át nagyon különböző körülmények közé? Nem történt túltápozás?

2015. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel ez egy pozsgás növény, ezért nem kell annyit öntözni, mint a többi bonsait, lehet, hogy túlöntözted.

2015. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 éve ugyan azon a helyen van, szóval biztos nem a hellyel van baj, azt viszont el tudom képzelni hogy túlöntöztem. Ez esetben mit tehetek vele hogy meggyógyuljon?
2016. jan. 5. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Hagyod kiszáradni, aztán hűvös helyre viszed. Ez arra elég, hogy megmaradjon tavaszig, akkor meg napos helyre viszed.

Télen a hűvös, világos hely + többé-kevésbé szárazon tartás az igénye.

2016. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!