Kezdőoldal » Otthon » Kert » Törpe tillandsiával mi a teendőm?

Törpe tillandsiával mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Mivel most van először tillandsiám es nem tudom hogy hogyan kell tartani .szoval elég hogyha csak fellógatom vagy vízbe kell tartani vagy el kell ültetni .Mivel egy Kertész iskolába járok es nagyon érdekelne.

2016. jan. 8. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel kell lógatni és pl. naponta meg kell vízzel permetezni.
2016. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyha egyik levele el kezd kiszaradni?
2016. jan. 9. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a Tillandsia cyanea-ra gondolsz (amelynek rózsaszín felleveles virágzata van), akkor azt cserépbe ültetve szokás tartani, párás, világos helyen, viszont öntözni csak óvatosan lehet, mivel könnyen kirothadhat, inkább a párásításra kell figyelni. De, ha azokra gondolsz, amelyeket nem földbe ültetnek, hanem pl. kőre ragasztva, akkor azokat naponta kell vízzel permetezni (illetve néha lehet egy ideig vízbe is meríteni), viszont ne legyen egész nap párás a levegőjük, mivel attól csak kirothadnak.

2016. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Törpe Tillandsia-ra gondolok
2016. jan. 10. 01:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad elültetni, csupán egy farönkhöz szokták erősíteni, mert az is párásítja. Én naponta kétszer szoktam permetezni.
2016. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Még mindig nem mondtad el, hogy pontosan milyen növényed is van, mivel az, hogy törpe Tillandsia, az nem mond semmit, ilyen növény nincs. Írd le, hogy az általam említett két típus melyike a tied, mivel ezeknek, mint írtam, eltérőek az igényeik. De ha küldesz egy képet, úgy még könnyebben meg lehetne mondani.
2016. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!