Kezdőoldal » Otthon » Kert » Láncfűrészt szeretnék vásároln...

Láncfűrészt szeretnék vásárolni, szerintetek melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Otthoni tűzifavágáshoz (kb évi 10-15 erdei) láncfűrészt szeretnék vásárolni, vagy egy használt stihl-ben gondolkodom vagy egy oleo mac gs 350-ben. Az sem árt, ha kicsit túl is teljesítene a ketyere, ha úgy adódik ne jelentsen akadályt egy vastagabb rönk. Tudom, hogy a stihl a legjobb, de picit tartom tőle, hogy használtan valami szart fognék ki. :)A véleményeteket szeretném kérni, ti mit választanátok a helyemben ha csak 70 ezer forintotok lenne rá?



2016. jan. 12. 23:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget.
2016. jan. 12. 23:43
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem a Stihl a legjobb, hanem a Husqvarna meg a Dolmar, ezt 5 közül legalább 4 erdész megmondja neked. :)

(Na, nem mintha a Stihl nem lenne jó, csak már 10-15 éve nem ez a csúcs.)


Az Oleo-Mac oldalán írják, hogy a GS 350 alkalmankénti otthoni használatra való, vékonyabb fa darabolásához. 10-15 erdei köbméter nem ez a kategória. Pár év után jöhetnek a pénzéhes problémák.

70-ért szerintem Stihlt sem feltétlenül kapsz olyan erőset ÉS olyan állapotút, ami tovább bírja majd, mint ez az OM.

Használt gépet meg ugye két okból adnak el:

- Nincs már szükség rá, mert befejezte valaki a vállalkozását, vagy éppen meghalt.

- Olyan hibája van, amit nem érdemes javítani. Szerintem ez a gyakoribb. Használt fűrészt csak hozzáértő vegyen, ez a véleményem.

Ha tényleg csak 70-ed van rá, akkor vegyél valamit, aztán bírja, ameddig bírja, utána meg talán lesz rá megint 70-ed.

Más márkákat is nézhetsz, pl. a Makitának (Dolmar) vannak most akciós gépei, vagy még a McCulloch (Husqvarna) is érhet valamit.

2016. jan. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 vatafak ***** válasza:
64%
otthoni vagdosásra én nem vennék benzines egyáltalán . egy jó makita villanyos sztem jobb választás ha van áram a közelben, könnyebb, egyszerűbb olcsóbb az üzemeltetése...
2016. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát sokan fintorogni fognak de vállalom véleményem!

Ugyanez volt anno a gondom de azóta sokan helyeselték(fakitermelők is) a véleményem.

Otthoni favágásra évi 10-15 m3 fához nem költenék annyit hogy ilyen nagy márkás fűrészt vegyek !

Ugyanazt tudja egy jobb no name márka is csak megbízható helyről vedd.Nem igazak azok a dolgok hogy egy év alatt széthullik meg hogy a gatyád is rámegy az alkatrészre.

Maradjunk az én példámnál de többet is találsz ha szétnézel( pl. az MTD is nagyon kíváló ebből a szempontból), nos nekem egy Straus CHS2500G nevű ketyere van már két éves jelenleg 20-25 ezer forint körül kapható,ez 52ccm 3,5LE és 45cm lap.

Bivalyerős nem fullad és bármikor egy rántásra indul, a két év alatt még semmit sem kellet cserélni a lánc is gyári rajta.Ha előfordulna hogy majd valami kell hozzá fillérekért kapsz bármit hozzá egy 6-os csavartól a főtengelyig akármit.Mint írtam még semmit nem cseréltem rajta de most már kezd aktuális lenni a lánccsere ez például 2000 ft lenne rá de ajánlották és kipróbálom majd Husqvarna lánccal tehát az látszik hogy kompatibilis a nagy márkákkal is.

Egy fontos dolog van ezeknél is ne spórolj az apróságokon, a benzint Sthil/Husqvarna 2T vel keverd és jó minőségű legyen a lánckenő ne holmi motorolaj.

2016. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: Természetesen szakértővel mennék használt gépet venni. :) Amit az oldalon leírtak, hogy kisebb fák vágására való, azzal nem értek egyet. Beszéltem egy ismerősömmel és nagyon dicsérte az oleo mac-et, állítólag neki is ilyen van és nem picike fákat vág vele.


#2: Elektromost nem szeretnék. Jobban szeretem a benzines gépeket.


#3: Én nem tartom soknak a 70 ezret egy láncfűrészért, sőt még olcsó is.Túlságosan gagyit nem szeretnék, inkább valami aranyközépút kellene.



Köszönöm az eddigi válaszok, akinek van még valami véleménye, tapasztalata az legyenszíves ossza meg velem! :)

2016. jan. 13. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy nem viszi el a nagy fákat. Hanem hogy nem erre van gyártva, nem olyan drága alkatrészeket tartalmaznak, mint a profi gépeiknél. Ennél fogva, nem fog olyan sokáig meglenni komolyabb költség nélkül.


Darabolásnál én is a villanyfűrész híve vagyok (nem hangos, nem büdös, olcsó megvenni is és fenntartani is, nem igényel karbantartást), viszont én nem sokat darabolok. Nagyobb mennyiségnél sokat jelent, hogy a benzinesnek nagyobb a láncsebessége. (Bár az is sokat jelent, hogy a szomszédokkal nem kell összeveszni az állandó zajongás miatt...)


Én sem vagyok az olcsó kínai gépek ellensége. Ha ritkán kell, akkor baromság nagyon drága gépet venni.

Viszont ha sokat akarja használni az ember, akkor szerintem nem szabad egy bizonyos szint alá menni.

A kínaiakkal az a gond, hogy vannak köztük olyanok, amik meglepően sokat bírnak, de olyanok is, amik pillanatok alatt tönkremennek. Mikor milyen alkatrészt sikerül hozzá olcsón szerezni a gyárnak.

Állítólag vannak olyan esetek, hogy a nagy márkák Kínában gyártatnak alkatrészt, de a gyár nem annyit csinál, ha már belekezd, hanem többet, és a felesleget meg eladja az utánzatok gyártóinak. Aki ebből a szériából készült gépet vesz, az jól jár, aki nem, az meg nem jár jól.

Nem tudom, így van-e, de az tény, hogy a neten egyesek arra panaszkodnak, hogy az MTD meg hasonlók pár óra alatt kinyiffantak, mások meg dicsérik őket.

Kollégám filléres Steel fűrésze is nagyon sokat bírt, két láncot elkoptatott vele.

2016. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz a Makita elektromos otthonra. Élesen kell tartani a láncot (ahogy erősebb gép esetében is illő lenne, csak ugye nehezen veszik észre, hogy nem olyan jó már, inkább hőt termelnek vele, nekik az jobb), egyébként is keskenyebb a lánc, a láncsebesség gyakorlatilag ugyanaz, mint bármelyik benzinesé, aminek vállalnád a bekerülési költségét. Lehet okoskodni, de egy nagy flex erejéről beszélünk, a csillagkerék is ugyanúgy valahol 8000 környékén forog. Csak itt nem 11 centire van a tengelytől a szerszám éle, hanem csak 2-3 centinek vehető távolságban nyomaték és sebesség szempontjából. 70000-ből a legkeményeb, ténylegesen flex testű Makita fűrészt megkapod, amit nagyon-nagyon dícsérnek mindenütt, és a videókon is mintha piszkosul haladna a hatalmas keményfa rönkökben.
2016. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
60%

Ha benzines gépben gondolkodsz, ebben az árkategóriában a HUSQVARNA 135-ös jut eszembe.

Érdemes megnézni,de természetesen ez is hobbi gép.

Talán a többi 70-80 ezer forintos géptől mindenben jobb.


[link]

2016. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Fuxtec 6150? 70e-ből még egy fűrészbak is ki jön.

[link]


[link]

2016. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki a sajátját dicséri,vagy azt szajkózza amit a "nagymester" videósztárok diktálnak,teljesen vakon.Otthoni használatra kimondottan tűzifa darabolásra márkás új gépet ezen az áron nem kapsz úgyhogy az felejtős,használtban meg a két nagy márka közül válassz .Lényeg az legalább 3 paci legyen benne mer ez a mennyiség amit leírtál nem egy H 135 nek való.Husqvarna 350 től felfelé,vagy Stihl Ms 250 töl felfelé nézegesd a kínálatot.Ami patent lenne az a H 357 xp vagy a Stihl 034-036. Én ezeket választanám ha csak 70 ezres lenne a keret.
2019. okt. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!