Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágföldet érdemes venni?

Milyen virágföldet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretem a szobanövényeket, több is van. Át is ültettem már őket, viszont észrevettem, hogy a föld egy idő után, mintha kiszáradna. Tápoldatozom is, ahogy kell. Több féle földet kipróbáltam már, de mindegyikkel hasonló a problémám, pl a teteje fehéredik, kiszárad stb. Konkrétan milyen típusú földet érdemes vennem?

Lehet, hogy abszurd ez a kérdésem: érdemes volna rendes földet belekevernem a virágföldbe? - vakondtúrásos friss földre gondolok. :)

Köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 15. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A kifehéredés a csapvízben lévő sóktól, vízkőtől van. Ha forralt vízzel vagy esővízzel öntözöl, akkor ez nem lesz.


Kerti földet (kötöttet) akkor érdemes belekeverni, ha túlságosan laza a virágföld. Pl. az Agro Cs ilyen, de én abba is inkább Florascát keverek, mert az meg túl kötött. De amúgy mindkettő jó minőségű általában. Bár néha mindkettőt el.asszák.

2016. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a föld egy idő után, mintha kiszáradna


Öntözni próbáltad már?

2016. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az AgroCS nem jött be. Nagyon kötött és rendkívűl vizes, látszik, hogy nem nagyon foglalkoznak vele. És néha olyan büdös, mintha iszap lenne benne. A Biopakk és Biorg kb mintha ugyan az lenne, az meg olyan festett (?) fekete, hamu vagy ilyen szürkésfekete, kezet befogó vacak volt.

3 földet merek bármelyik barátomnak ajánlani: Oázis virágföld, Jó Föld [link] és a Florimo. [link]

Ezekben van egy csomó ilyen világosbarnás rostos anyag, és a növényeim is szeretik.

A kifehéredést az öntözővíz sótartalma is okozhatja, de ha kirepedezett a föld, az egyértelműen a víz rossz vízháztartásának köszönhető.

2016. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző: az AgroCs-t kevered valamivel.

Az pont hogy az ideálisnál sokkal lazább, faőrleményből komposztálják a nagy részét, ezért is keverem hozzá a nagyon kötött Florascát, vagy ha sok keverék kell és csak egy évre, akkor kerti földet is.

2016. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet csak rossz szériát kaptam ki az egyik nagy áruházban (ott se fogok többé kertészeti dolgokat venni), de az a komposzt nem csak faörleményt tartalmazott, hanem több minden is össze volt komposztálódva, nem volt öröm a kertészkedés :/
2016. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a tippeket! :) Elfogom olvasni a cikket, és betartom majd a leírtakat. Illetve a virágföldet is kifogom próbálni, köszönöm az ajánlást!


Miquel ezt komolyan kérdezted? Valószínűleg nem azért jöttem fel, s tettem fel a kérdést, mert nem öntözöm a virágjaimat. :) Nagy valószínűséggel azért szárad ki a földem, mert rossz a víz minősége, ahogy fentebb írták is, és sajnos én is tapasztaltam.

2016. jan. 18. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!