Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Robi 56-os rotakapám....

Van egy Robi 56-os rotakapám. Hogy tudok féket, kuplungot rá tenni? Mert ha elindítom a motort egyböl elkezd forogni a hajtómű is! Milyen alkatrészek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Már tegnap is írtam, hogy ez nem valós kérdés, mert kuplung nélküli rotakapát még soha nem gyártottak, féket meg nem lehet (nem is szükséges) rászerelni, mert magától leáll a forgása, amint megszakad a dörzskapcsolat.

Csak valami ostoba moderátor, aki még életében nem látott rotakapát, kitörölte ezt a választ, nem tudom, miért ezt, és miért nem a kérdést.

Nyilván más válaszolók is ki lettek törölve, mert egy ilyen alapvető dologgal rengetegen tisztában vannak, csak a törlés lehet az oka, hogy itt nincs válasz.

2016. jan. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van!!! Rosszul írtam!! van rajta kuplung csak valamiért ahogy beinditom egyböl elkezd forogni a hajtómű is: tényleg!!Egy 3.5LE briggs motor van rajta!! mi lehet mégis akkor a baj??
2016. jan. 26. 17:49
 3/9 A kérdező kommentje:

Küldök a hajtóműről képet!!!!

itt a link: [link]


[link]

2016. jan. 26. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a hajtóművel van gond, hanem mint írtam előzőleg is, a kuplungrugók vannak eltörve vagy nagyon kinyúlva. A felső rész alján látod őket. 100 Ft darabja.

[link]

2016. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben.Akkor kicserélem újra amit linkelté.Köszönöm a választ!!
2016. jan. 27. 06:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Helló! Kicseréltem az egész kuplungot még az alsó kuplung csészét is de még most is forog a hajtómű amint beindítom a motort!! Mi lehet most akkor a gond??
2016. febr. 5. 17:36
 7/9 A kérdező kommentje:
[link] 0_111313_www.kepfeltoltes.hu_.jpg [link] 0_111320_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2016. febr. 5. 17:47
 8/9 A kérdező kommentje:
[link] itt a motorról kép!
2016. febr. 5. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A motornak ehhez nincs köze, csak a kuplungnak.

Nem lehet, hogy túl nagy az alapjárat, azért kapcsol a kuplung?

(Új kuplungpofákkal hamarabb kapcsol amúgy.)


Ha nem alapjárat-probléma, és a rugók is újak, akkor meg kellene mérni egy tolómérővel egyrészt a kuplungpofákon a külső átmérőt, az alsó harangon meg a belsőt. Hátha ebből kiderül valami, pl. hogy szoros az illesztés.


Vagy még egy: a régi kuplung részeinél nincs félrekopás? Mert ha mondjuk a tengely el van görbülve, és egyik oldalon állandóan fog, akkor is viheti kissé a hajtóművet.

2016. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!