Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kardvirág hagymáimat ősszel...

Kardvirág hagymáimat ősszel felszedtem, azóta többször megfagytak, lesz még így belőlük kardvirág?

Figyelt kérdés

Egy fedett kerti szerszámosban vannak egy papírdobozban. Így nem áztak, de ott fűtés nincs.

Szerszámokat, lim-lomokat, egyéb kertészeti dolgokat tartok ott.

Bevinni a házba már semmit nem tudok, mert nagyon pici házban lakunk, semminek nincs hely.

Lett így bajuk a virághagymáknak, vagy más is így tárolja?


2016. jan. 23. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kardvirág hagymákat éppen azért kell felszedni, mert nem bírják a fagyot. Nem a földet nem szeretik, hanem a fagyot. Szóval, ha nem tudod fagymentes helyen tartani, akkor inkább hagyd a földben. Az az 5-8 centi földréteg is többet véd, mint a szabadban egy kartondoboz. Főleg ha behavazódik a földfelszín.
2016. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

valóban láttam már olyat, hogy kint átteleltek enyhébb teleken.

De ha mondjuk lombtakarást kapnak, akkor még egy átlagos vagy keményebb télen is áttelelnek kint.

2016. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem a szabadban van, hanem egy kamrában, ahol a széltől, esőtől, hótól óvja a kamra fala (tégla), egy szekrény (fa), és a papírdoboz.

Tudtommal a papír is hőszigetelő. Ettől még biztos, hogy nagyon hideg van a kamrában, de én egyszerűen nem hiszem el, hogy a millió kerttulajdonos mind-mind bent a házban tárolja hónapokon át a virághagymát, és nem a kerti szerszámosban.

A szerszámost meg nem szokás fűteni.

Az elmúlt hetek elég durvák voltak fagy szempontból, majd meglátom, mi lesz a hagymákból. Ha eszembe jut majd nyáron, megírom ide.

De őszintén szólva nem is szívesen vinném be a hagymákat a házba, ha lenne hely akkor sem, hogy ne penészedjenek be. Mégiscsak élő, lélegző növények, ha eltesszük egy zárt helyre, még ha szellőzik is, akkor sem lakásba való szerintem.

2016. jan. 24. 17:22
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Pedig a kerttulajdonosok fagymentes helyen tárolják a kardvirág hagymákat.

Ez lehet egy fűtetlen épületrész vagy pince is.

A szerszámosban (téglafalú) nálunk -5 fok sem ritka, na az ott tárolt hagymát nem kéne tavasszal elültetni...



"Mégiscsak élő, lélegző növények", amik nem bírják a keményebb fagyokat.

2016. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem kétlem, hogy van, aki meg tudja oldani, de abban biztos vagyok, hogy nem mindenki.

nézd, hagyjuk ezt, úgyse látunk a jövőbe.

ne töröld ki a kérdést, és majd visszatérünk rá nyáron.

biztos nem veszek újabb 50 hagymát, mert helyem sincs a kertben, meg idén a fréziát akarom kipróbálni.

szóval maradnak a tavalyi hagymák, és majd meglátjuk.

2016. jan. 24. 18:10
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Aki nem tudja megoldani, az minden évben új hagymát vesz, vagy lemond a kardvirágról, dáliáról, kánáról....


Mivel a hagyma nem termel hőt, így lehet szuper szigetelésű házban is nagykabáttal letakarva szekrényben, ha jön egy pár hetes hideg, amikor még napközben is fagy van, akkor az épület áthűl, és belül is fog fagyni.

Az enyhébb fagyokat még talán elviselik, szóval a remény hal meg utoljára..

2016. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jól írja a kolléga, mi a jövőbe látunk. :)

Ha megfelelően lehűltek a hagymák (pontosabban, hagymagumók), akkor végük.

Ha nem egy házfal mellé épített (a lakózáztól hőt kapó), vastag falú épületről van szó, akkor egy ilyen hosszú fagyos idő elrendezte a dolgokat.

1-2 fok fagyot talán kibírnak, de sokat nem. Pont ezért nem lehet kint hagyni őket télre, mint a tulipánt.

50 hagymagumó nem foglal olyan sok helyet, a spájzban, pincében általában elfér.

Nálam gyümölcsösrekeszekben telelnek.

2016. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az előző házam nekem is olyan kicsi volt, hogy a krumplit és a kardvirág hagymáját a vízóra aknába voltam kénytelen lerakni, hogy ne fagyjon meg.

Ezt a módszert tudom ajánlani neked is. Egy vászonzsákba téve faládában vészelték át a telet a vízóra akna alján. Ezeket tettem legalulra, felettük volt a krumpli, amire folyamatosan szükség volt...

2016. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó ötlet, ha nem szokott feljönni a talajvíz, mint nálam.

Én a dáliát szoktam mostanában a vízóraaknában teleltetni, mert az nem bírja a száraz levegőt, mint a kardvirág. Egy kis emelvényen van egy drótkosárban, hogy a talajvíz ne érje el.

2016. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

se spázom, se pincém, mint írtam, nagyon kicsi a ház, alig férünk. de erre ki is tértem a kérdésben.

a kamra fala közös a házéval, de attól még nincs benne jobb idő.

a fedett kamra szerintem semmivel sem rossszabb, mint a vízóra-akna, ott se védi több.

2016. jan. 25. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!