Kezdőoldal » Otthon » Kert » Saját telken álló fákat...

Saját telken álló fákat kivághatok engedély nélkül?

Figyelt kérdés

pl.: 3m-es fenyőfa, v. gyümölcsfák. Engedély kell a kivágásukra?


családi ház építési miatt kellene a hely..



2016. jan. 25. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan kivághatod.
2016. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Településfüggő, sőt településrész-függő is lehet (városok esetében). Belvárosi részeken, üdülőövezetekben szigorúbb a szabályozás általában. A jegyző amúgy ingyen megmondja, akkor is, ha álnevet mondasz, meg egy 5 házzal odébb lévő címet...

A gyümölcsfákra és kisebb fenyőkre általában nem vonatkozik semmi tilalom, de némi guglizással nyilván erre is lehet keresni ellenpéldát.

Helyenként engedélyeztetni kell bizonyos fák kivágását, máshol csak bejelenteni, legtöbb helyen meg semmi szabályozás nincs.

Mindenesetre, ha nem valami különleges kinézetű, utcáról is látható fa, akkor nem valószínű, hogy bárki feljelentene.

2016. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

"A jegyző amúgy ingyen megmondja, akkor is, ha álnevet mondasz, meg egy 5 házzal odébb lévő címet... "


lol

2016. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ennek az az értelme, hogy ha mégis kötelező esetleg, de némi megfontolás után mégiscsak engedély nélkül vág az ember, akkor ne kelljen attól félni, hogy kijönnek megnézni a kérdezés következtében, hátha lehet büntetni.

Na persze, ennek nem sok realitása van, de akkor is nyugodtabb az ember... :)

Írhattam volna másik utcát is, ami egész biztosan abba a körzetbe tartozik. (Nálunk pl. 5 körzetbe van osztva a város.)

2016. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Saját telken nem utcafront-igen! Pl Nekünk az utcafronton (sorház) a város ültette évtizedekkel ezelőtt! Gondoskodni, fát visszavágni, mert a magasfeszültséget zavarta, a leveleket Ősszel nem szállították el stb. Kérdeztem egy illetékest a hivatalban,-válasz! Meg ne próbáljam mert bünti!

Kaptam 1 fülest-várjak 1-2 évet és nyugodtan! Rendszerváltás volt, és tettem a fülest-kivágtam! Eltel 15 év...

2016. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodtan, általában "a kutyát nem érdekli".
2016. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"Saját telken nem utcafront-igen!"


Ez azért nem fedi a valóságot.

Példa: Sopron, Lővérek és a gesztenyefák. Egyet sem engedtek kivágni, a telektulajdonosok meg nem győzték szerencsétlen fákat gázolajjal locsolni, hogy végre tönkremenjenek és vághatóak legyenek.

Mert ugye a gázolaj sokkal jobb a természetnek, mint a favágás...

2016. jan. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

#7- Igazad van! Nem vettem észre, sajnálom! Helyesen, Utca fronton nem, saját telken igen...

Köszönöm. Figyelmetlen voltam!

2016. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

#8 - én így is értelmeztem amit leírtál, mármint "saját telken, nem utcafronton vágható szabadon a fa".

Erre hoztam példának a Lővéreket, ahol nem így volt, talán tájképi jelleg, városképi jelleg, helyi védelem vagy hasonló címszó miatt.

Szóval én is az önkormányzat névtelen (vagy szükséges esetben más, mondjuk leendő vevő neve alatti) lekérdezését tartanám jó lépésnek.

2016. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

# 5

Mit nem lehet érteni azon, hogy a dolog településfüggő?

Ez önkormányzati hatáskör, és egyik önkormányzat engedi tetszőlegesen kivagdosni a fákat a saját telken, másik nem.

Attól, hogy nálatok pont lehet, még nem jelenti, hogy máshol is lehet.

2016. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!