Kezdőoldal » Otthon » Kert » Saját telken álló fákat...

Saját telken álló fákat kivághatok engedély nélkül?

Figyelt kérdés

pl.: 3m-es fenyőfa, v. gyümölcsfák. Engedély kell a kivágásukra?


családi ház építési miatt kellene a hely..



2016. jan. 25. 11:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%
#10-igazad van, nem kell a fejemet venni! Értem, csak nem hangsúlyoztam ki!
2016. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem is értem amit itt többen állítanak. A saját telkemen nem ültethetek almafát és nem termeszthetek almát, mert a csóka vetette vadgesztenye kivágásához nekem kellene engedélyt kérni?
2016. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

#12 - Attól függ hol az a telek: lehet olyan helyen, ahol valamilyen tiltás alá esik a fák vagy legalábbis kijelölt fajok/példányok kivágása.

Ezért kell már ingatlanvásárlás előtt megnézni a helyi rendeleteket és rendezési tervet.

2016. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%

"Nem is értem amit itt többen állítanak."

Ha én nem értek valamit, akkor megpróbálok a neten utánanézni.

Most itt Bp. XIII. kerületet dobta ki nekem először a gugli a tiltással rendelkező területek közül, így ezt hozom példának, 5 percbe nem telt összeszedni.


A kerületben nem szabad ültetni (magánterületen sem):

zöld juhar, nyír, páfrányfenyő nőivarú egyede, eperfa, kanadai hybrid nyárfajok. Bármi mást ültethetsz a kertedben.


Élet- és balesetveszély elhárítása, plusz egy-két egyéb ok kivételével magánterületen tilos kivágni önkormányzati engedély nélkül bármilyen fajtájú fát, ami nem gyümölcsfa. Viszont a rendelet szempontjából nem minősül gyümölcsfának: diófa, szelídgesztenyefa, mandulafa, eperfa és díszfának nemesített gyümölcsfák, vagyis ezek kivágása is engedélyköteles.


Ez csak egy példa, máshol másként van szabályozva.


Az adatokat innen vettem:

[link]

[link]

2016. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!