Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tudok tenni, ha a szomszéd...

Mit tudok tenni, ha a szomszéd a kertek határára kinyithatós kerítést épített? Képek lent

Figyelt kérdés

Azért csinálta, hogyha nem vagyunk ott át tudjon menni hozzánk engedély nélkül. Gondolom én nem cserélhetem ki a kerítésüket, de az én udvaromban valamit tehetnék oda vagy lezárhatnám. Hogyan tudnám ezt megtenni?

[link]

[link]



2016. jan. 26. 12:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
63%
ez a házfal az ő háza? mert akkor lehet, hogy azért telepített ilyen kerítést, hogy a különféle karbantartási munkálatokat el tudja végezni. Mivel nagy valószínűséggel az a keskeny telekrész valójában az ő telkéhez tartozik. természetesen a telekhatárra húzhatsz kerítést, de szerintem előtte, mielőtt félreértés lenne a dologból beszéljétek meg a helyzetet!
2016. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy látom, hogy a kerítés nélkül is szabad átjárás lenne. Az egyetlen amt tehettek, hogy húztok fel oda egy falat. Lehet hogy őt is a rés zavarja, mert átmegy hozzá / tőlük kutya vagy bármi egyéb.
2016. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ez az ő házfala, a karbantartási munkálatokat nem ezen keresztül végzi, hátul szétvágta a drótkerítésünket. A keskeny telekrész nem hozzá tartozik, a házfala mellet nincs semennyi területe a térképmásolat szerint(ő meg azt állítja 30 cm az övé)

Nyílván kerítés nélkül szabad lenne az átjárás, de én olyat akarok ami nem átjárhatós, hanem zárt. Nem vagyunk jóban a szomszéddal. Kutya nincs

2016. jan. 26. 12:49
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha jól értelmezem, a ti telketek felé nyílik az ő ajtaja. Akkor le kell verni a földbe közvetlenül az ajtó mellé betonvas rudakat, hogy ne tudja tifelétek nyitni az ajtót.
2016. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó megoldotta,mekkora ötlet,nekem se jutott volna eszembe:)
2016. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Elég oda maradék vascső 6-7 db 1 méteres , azt 50-60 cm-ig levered és semmi se mozdítja ki .
2016. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 acelsziv ***** válasza:
88%
Kb ennyi amit eddig elmondtak. De őt kérdezted egyáltalán, hogy mi a ráknak nyitott rád kaput?
2016. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
mi a ráknak :DD mert így tudta "megoldani" Nyilván nem mondja meg, hogy azért csinálta, hogy átsunnyoghasson. :D
2016. jan. 26. 13:50
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Ez jó ötlet. A kapu nyithatóságát kell megakadályozni. Egyébként nem járhat kellhet senki engedély nélkül. A törvény viszont engedi, hogy ha kéri karbantartási munkák elvégzésének idejére a te területedből is kell helyet biztosítani 2 méter távolságra. Nyilván itt nem erről van szó. Mellesleg ha mi át akarunk menni a szomszédba festeni vagy csatornát tisztítani, akkor az ő kapujukat használjuk. Szóval ez sem indok.
2016. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 acelsziv ***** válasza:
89%
ráadásul a drótkerítés átvágásáért simán feljelenthettétek volna birtokháborítás miatt. Miért nem szólt, hogy engedjétek át?
2016. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!